Künye
Menü
Palabıyık’a Rağmen Galibiz | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Palabıyık’a Rağmen Galibiz

PALABIYIK’A RAĞMEN GALİBİZ

Trabzonspor o kadar önemli bir maça çıktı ki, bu maçın önemi kesinlikle üç puandan öte bir maç. 

Direk rakibin olan Fener ile oynuyorsun ve uzun yıllardır husumetin olan ve son haftalarda başkanlarının kışkırtmaları İle ortamın gerildiği bir maça çıkıyorsun.

Ayrıca bir maçımız eksik olmasına istinaden bu maçtan galip geldiğimizde feneri altımıza alacak olmamız bizim moralimizi motivasyonumuzu yükseltirken, fenerinkini yerle bir edecek, bu açıdan da çok önemli.

Trübünler tıklım tıklım doluydu ve maç Trabzonspor’un şok gol yemesi ile 1-0 mağlup başladı, ama Trabzonspor maçı okadar istiyordu ki, Fenerbahçe’nin baskılarına rağmen durumu Sörloş ve novak’ın golleri ile 2-1’e getirdik.

Sörloş müşiş oyununu golle süslerlerken bir kafa şutu da, direkte patladı, ilk yarının tek sırıtanı yusuf sarı idi. Hüseyin hocadan bu anlamda hamle bekliyorum, yanında Sturridge ve yeni transfer guilherme var bakalım ikinci yarı sahaya nasıl çıkacaz.

İkinci yarıya Yusuf’un yerine yeni transfer guilherme ile başladık, ancak guilherme beklenen performansı gösteremedi tabi Buda normaldi.

Fenerbahçe ikinci yarı uzun bir süre baskı kurdu ancak Trabzonspor iyi mücadele etti ve doksan dakika sonunda hanesine üç puanı yazdırdı, başta da dediğim bu maç üç puandan öte idi ve öyle de oldu çok şükür.

Ben bu maçın iyileri arasında Sörloş, Sosa, mikel, Novak, Pereira, ndiaye ve tabiki Uğurcan Çakır’ı yazıyorum, bu iyiler arasında Uğurcan’ı ayakta alkışlıyorum.

Sturridge çok kötü idi, tabiri caizse turist gibi dolaştı sahada, sıkıntısı ne bilmiyorum ama derhal halledilmeli, ayrıca Nwakaeme nin olmayışı gerçekten etkiledi bizi, çok aradık onu özellikle son anlarda.

Bunların haricinde hakem Ali Palabıyık’ın performansı kesinlikle kasıt doluydu, bütün taktir haklarını Fenerbahçe’den yana kullandı ve oyun içerisinde Fenerli oyunculara en az dört sarıyı ve bir kırmızıyı vermedi, bunun akabinde kritik faulleri hep Fener lehine çaldı, bize çalmadı.

Bu maçın sonucunda, Ali Koç ve palabıyık’a iyi bir şamar attık çok şükür, hakemin bütün gayretlerine rağmen Yani kısaca hakeme rağmen Trabzonspor galip geldi. Bu galibiyet için başta Hüseyin hocaya ve bütün oyuncularımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN