Künye
Menü
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Bazı işler vardır oldu bittiye getirilir, ama her zaman da, bu istediğin gibi sonuçlanmaya bilir.

Acele edersen, ecele gidersin demiş atalarımız. Ölçmeden biçmeden bir işi yaparsan, sonuç alamaya bilirsin, bu nedenle ölçecen biçecen ve öyle kesecen yoksa, bugün Trabzonspor yönetiminin düştüğü duruma düşer ve amatörce kararlar alarak kamuoyu nezdinde sınıfta kalırsın.

Başkanı aynı ama yönetimi farklı olan, bundan evvelki Trabzonspor yönetiminin aldığı, bana göre skandal bir karar hala tazeliğini korurken, neden şimdi aynı hataya düşüp amatörce işler yapıyorsunuz anlamak mümkün değil.

Önceki yönetimde, sn. Hayrettin Hacısalihoğlu İHO düşmanlığı yaparak, 1600 üyenin üyeliğini iptal kararı gibi bir skandala imza attığında, sayın başkan neden kamuoyu baskısını kaale almadıda,

şimdi aidat borcunu ödemeyen üyelerin üyelik iptalindeki kamuoyu baskısı karşısında kayıtsız kalamayıp, koca camianın başkanı olarak, sıradan bir apartman yönetimi başkanı gibi karar alarak, milletin gözü içine baka baka yalan konuşmak sureti ile, aldığı karardan çark ediyor anlamak mümkün değil.

Eğer genel kurul, yönetim olarak sana yetki verdi ise ki verdi, “aidatlarını en az iki yıl ve daha yukarısı senelerce ödemeyen üyelerin üyeliği yönetim kurulu tarafından karar almak kaydı ile iptal edilir.” Yetkisini sana, sen bu kararı al, sonra vazgeç diye vermedi.

Bak sn. AĞAOĞLU bu yetkiyi sana aidatını düzenli yatırıp, genel kurula katılmaya hak kazanan üyeler verdi, sen ne yaptın? Bu yetkiyi doğru kullanmışken, aidatını yatırmayan ve genel kurula bile katılmayı hakedemeyen üyelerin oluşturduğu kamuoyu baskısına dayanamayıp, aldığın karardan, absürt bir mazeret göstererek vaz geçtin, gerçek ve aidiyeti tam olan üyelerine saygısızlık yaparak, skandal bir karara imza attın ve Özrünüzde kabahatinizden büyük oldu.

Sn. Başkan Şimdi aldığın bu kararı nasıl okumalıyız, aidat önemli değil, ödemesende fark etmez nasılsa üyelikten çıkaramazlar seni, nasıl olsa bir genel kurul Arefe’si, bir enayi çıkar bütün borcunu öder mi!! Yoksa,

Burası dernekler yasasına göre yönetiliyor ama, apartman yada site yönetimleri gibi çok basit yönetimlerle idare edildiğinden istediğin kararı alabilir ve istediğin kişilere iltimas geçebilirsin mi!!

Yada; Artık Trabzonspor’un yönetimi, mevcut yönetim tarafından yönetilmiyor, yerel ve ulusal basının yaptığı haberlerin Reyting lerine göre yönetiliyor, o nedenle alınan kararlar bağlayıcı değildir, adamına göre kararlarda alınabilir mi!!

Hangisi Başkan? hangisi acaba?

Bakın sn. Ağaoğlu meşkul ettiğiniz koltuk, öyle basit, absürt kararlar alabileceğin site yönetimi koltuğu değil,

Bugün Türkiye’nin en büyük 4 sivil toplum örgütlerinden birinin, yani anlı şanlı ve tarihi başarılarla dolu, dünyanın her tarafında  milyonlarca taraftarı olan, Trabzonspor yönetiminin koltuğudur, lütfen oturduğun koltuğun hakkını ver ve görevini layıkıyla yap, üç beş tane namlı, ünlü kişinin kamuoyu baskısından etkilenip genel kurul üyelerinin sana verdiği yetkiyi kötüye kullanmak kaydı ile bu yetkiyi sana verenlere saygısızlık yapma.

Bugün ekonomik olarak zor günler geçiren Trabzonspor’un idari ve ekonomi politikalarında belli bir seviyeye geldiğiniz ve herkesin desteğini aldığınız bu dönemde, iptal edilen üyelikler hakkında aldığınız bu karar hiç şık olmadı.

Önceki yönetimde, İHO karıştı aldığınız üye iptalleri kararının arkasında nasıl dim dik durduysanız, bu aidat borcundan dolayı iptal edilen üyelikler kararının arkasındada öyle dim dik durmalıydın, ayıp ettin olmadı.

Bundan sonraki süreçte, aidatını ödemediğinden iptali gerçekleşen ve bu üyelere verdiğiniz, ödeme imkanı için ek süre içerisinde, aidatını kaç üye ve kimin ödediğine ve ödemediğine dair bir isim listesi talep ediyor ve kamuoyuna sunmanızı bekliyoruz.

Böylelikle gerçek genel kurul üyeleri ve kamuoyu olarak, kimler için bu kıyak yapıldı, kimler bu kıyağa riayet edecek görüp bilmek istiyoruz bilesiniz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN