Künye
Menü
ÖRNEK GÖSTERİRİZ ANCAK ALMAYIZ | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ÖRNEK GÖSTERİRİZ ANCAK ALMAYIZ

Her zaman ülkemizde bazı işlerdeki kalitesizlikten bahsederiz, hep Avrupa’yı örnek gösterip bu eleştirilerimizi bazan hakaret noktasına da getiririz.

Milli maçlar olduğunda, bütün ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de, liglere milli ara verilir, bu aralar genelde iki hafta olur, yani bir haftayı maçsız geçiririz.

Bu kez öyle olmadı, lige üç hafta ara verildi, bunun herzamanki gibi iki haftası, milli maç nedeni ile, bir haftasıda seçimlerden dolayı buna eklendi. 

Bu hafta yine maçsız geçecek, neden efendim seçim var, varsa var yani buda işmi şimdi futbola ara vermek için.

Seçim Pazar günü, maçları koyarsın Cuma, cumartesi’ne olur biter, çok mu zor yani.

O her zaman örnek gösterip ama örnek almadığınız Avrupa, haftada üç maç oynuyor, tarihleri boyu seçim haftası diye liglerine hiç ara vermediler bunu biliyorsunuz değilmi, şimdi adamlar futbol dolu bir hafta geçirecek, biz seçim bahanesi ile yan gelip yatacaz, ondan sonra başarı bekleyecez, yok öyle yağma.

Başarı hiç bir zaman tesadüf değildir, profesyonelce düşünmek ve ona göre yaşayıp işine saygı duymak, başarıyı her zaman getirir. Sadece işine saygı hepsi bu.

 

HEM HAİN HEM KALLEŞSİNİZ

Bir yıldız doğuyor, doğacak ama bırakmıyorlar ki, tam doğsun, filizlensin, genişlesin, gelişip takımına ve memleketine faydalı olsun diycez ki,

Futbolcu yetişmiyor diye isyan edip, muhalefet edenler, yetişen futbolcuyuda yalan yanlış, haber ve dedikodularla daha gencecik yaşında yıpratıp bitiriyorlar, ondan sonra yabancı sıkıntısını dile getirip, neden yerli oyuncu az, alt yapılar ne iş yapar diye fereyan ediyorlar.

Abdülkadir Ömür var elimizde, altyapının yetiştirdiği cevher, bu aralar onunla uğraşıyor bazı yerel medyalar, bazılarının güdümünde gazetecilik böyle olsa gerek, adam ne emrederse onu yazacan, doğruyu yazmak yasak.

Ne istiyorsunuz bu çocuktan anlamak mümkün değil.

Onun hakkında yaptığın yalan, haberler sana ne gibi kazanç elde edecek anlamak çok zor, yeter be kardeşim yeter, bırakın içimizdeki düşmanlığıda, dışarıdaki düşmanlarla uğraşın, sizinde en azından böyle bir faydanız olsun.

Yada bu ihanet size ne kazandırıyor, açıklayın da, bizde ihanet edelim eğer karlı ise, yok amaç başka ise ozaman hem hain, hem kalleşsiniz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN