Künye Reklam
Menü
ORMAN UYANIK GÜNEŞ KURNAZ TÜPÇÜ HOKKABAZ | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ORMAN UYANIK GÜNEŞ KURNAZ TÜPÇÜ HOKKABAZ

Geçtiğimiz günlerde, Milli Takım Antröneri Lucescu’nun görevine son verilmesi ile, TFF Milli Hoca aramaya başladı, aramaya derken, söz gelişi öyle dedim aslında hiç aramadılar, engüçlü ve tek aday vardı aslında, oda Şenol GÜNEŞ’ti

Zaten 28.02.2019 saat 13:00’de TFF resmî açıklamasını yaptı, milli takım teknik direktörü olarak Şenol Güneş ile 01.06.2019 tarihinden geçerli olmak üzere 4 yıllığına anlaşmaya varılmıştır, diye.

Ancak sorun, Şenol hocanın hali hazırda BJK’nın mukaveleli antröneri olması bazı sıkıntılarıda beraberinde getirdi. Bunların başında Şenol hocanın BJK ile olan mukavelesini fes etmesi, ancak bunun için şartların oluşması ve para lazım.

Şenol hocanın bilindiği üzere BJK’dan alacağı 2 milyon avro olduğu ve bu paranın ödenmesi meselesi büyük sıkıntı, BJK başkanı orman kurnaz ve uyanık adam, fırsat ayağına gelmiş, Şenol hocaya olan borcunu TFF’ye ödetmek ve bu borçtan kurtulmak istiyor, bu yönde hamleler yapıyor.

Aslında sn. Orman, Şenol hocayı tanıyor zannediyor ama belliki hiç tanımıyor, çünkü Şenol hoca alacağını almadan kesinlikle istifa gibi bir durum ile ayrılmaz, bunu biz Trabzonspor da tecrübe etmiştik, dönemin TS başkanı sn. Sadri Şener bunu açıkça açıklamış ve birdaha asla Şenol hoca ile çalışmam demişti.

O dönemki mevzuyu Trabzonspor kamuoyu da iyi hatırlar, 1461 Trabzon takımında Sercan ve Eren adında iki kaliteli oyuncumuz vardı, bu iki oyuncuyu Şenol hocanın mecbur bırakması sonucu Rizespor’a satılarak Şenol hocanın alacakları ödendi ve Şenol hoca istifa etti yani parasını aldı da istifa etti, bunu dönemin başkanı sn. Şener açıkladı.

Bu konularda tecrübeli olan Şenol hoca, milli takım için istifa etmesine gerek olmadığını, sezon sonu mukavelesi bitecek olması hasebiyle ozaman milli mukavele imzalama teklifinde bulundu, çünkü bu zaman içerisinde parasını alabileceğini düşünüyor.

Halbuki BJK başkanı sn.Orman uyanık şimdi Şenol hocayı yollarsa, alacaklarındanda Şenol hocadanda kurtaracaktı. Ama Şenol hocanın tecrübesi buna müsaade etmedi şimdi Orman TFF’yi sıkıştırıyor Şenol hocaya olan borcumuzu üstlenin, mukavelesini fes edelim hemen milli takımın başına geçsin ama maliyeti çok olduğundan ve takımın müsabakası olmadığından ayrıca eleştirilerden korktuğundan TFF’nin bunu kabul etmesi zor görünüyor. Zaten Şenol hoca ile hazıran ayı itibarı ile anlaşma yapması bundan.

Şimdi sn. Orman, sn. Güneş ve TFF arasında stratejik hamleler ve açıklamalar ile kıyasıya bir mücadele var, bizde takip ediyoruz bakalım kim galip gelecek, her halükarda Şenol hoca galiptirde, maliyeti kime kalacak bunu merak ediyoruz, ya bu konuda TFF yada BJK kar edecek aslında borç BJK’nın ama başkanı uyanık.

Uyanık Orman hem Şenol hocadan kurtaracak hem borcundan kurtaracak ne güzel bir dünya, Şenol hocada uyanık, hem daha önce sorunlu olduğu milli takıma dönmekle intikam alacak, hem kariyerine kariyer katacak hemde, her tataftan para kazanacak, tamam para hakkıdır ne vadedilse alacakta, birazda fedakarlık yapsan ne olur, BJK’da kariyerine kariyer kattın, herşey paramı.

Neyse bu konuda bizim anlamadığımız şeylerde olabilir, ama anladığımız tek şey, tarafların Uyanıklıkları.

Şenol hoca ile anlaştıklarının ardından saat 15:00 gibi TFF başkanı Demirören’in istifa ettiği haberide ajanslara düştü. Türk futbolu adına iyi oldu ve hayırlı olur inşallah. Demirören Şenol hocaya verdiği sözü yerine getirmiş olmak için kendi istifasından önce Şenol ile olan anlaşmayı duyurarak işi sağlama aldı. Yoksa istifasından sonra yeni yönetimin ne yapacağı belli olmazdı dimi ama.

NOT: “Şenol hocanın milli takımda başarılı olacağını düşünüyorum ve başarılar diliyorum”

Ayrıca Türk futbolunun kurtuluşunun Şenol hoca ve onun değerindeki diğer futbol adamlarının elinde olduğunu iddia ediyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?