Künye Reklam
Menü
NWAKAEME TÜM CAMİAYI GOLÜ İLE ISITTI | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

NWAKAEME TÜM CAMİAYI GOLÜ İLE ISITTI

Trabzonspor deplasmanda zorlu mücadelede sahaya, Uğurcan, Toure, Hüseyin, Majid, Novak, Sosa, A. Parmak, Ekuban, Vahid, Anşony, Hugo 11’i ile çıktı.

Trabzonspor taraftarı her deplasmanda olduğu gibi burada da kendine ayrılan bölümü doldurdu. Bu hava şartlarında takımımızı yalnız bırakmayan bu kardeşlerimize gönülden teşekkür ederiz.

Genel olarak türbinlerde yer yer boşluklar vardı, seyirci ilgisi çok değildi belli ki Erzurumspor seyircisi takımından umudunu kesmişti.

Trabzonspor maça iyi başladı, daha çok pas yaparak, topu ayağında tutarak oynadı, Erzurumspor stresli olduğu her halinden belliydi. Maçın 10. Dakikasından sonra maçta denge sağlandı karşılıklı cılız ataklar oldu. Erzurumspor bir duran topta, attığı şut direkten geri geldi ancak tamamlayamadılar.

İlk yarının büyük bir bölümünde maçın temposu da kalitesi de düştü, karşılıklı pas hataları ve bireysel hatalar çok oldu, Trabzonspor’da Amiri, Sosa, Ekuban, Rodellega ve Toure gösterdikleri performansla ilk yarı için çok iyi değildi.

Bu yarıda Trabzonspor zaman zaman geriye çok yaslandı, ileride üretken olamadı, sanki kaybetmeyelim havasına büründü bir anda, bu çok hoş olmasada şimdilik hedef için yeterli sayılabilecek bir düşünce idi diyebiliriz, böylelikle Maçın ilk yarısı golsüz berabere bitti.

İkinci yarı Trabzonspor oyuna yine baskılı başladı, oyunun kontrolünü uzun süre elinde tuttu pozisyonlarda buldu ama değerlendiremedi. Maçın 62. dakikasında Amiri yerini Olcay a bıraktı, az sonra 64. dakikada Nwakaeme, ani gelişen bir atakta golü buldu, maç 0-1 Trabzonspor’un üstünlüğü ne geldi.

Trabzonspor öne geçtikten sonra, oyunun kontrolünü tamamen eline aldı ve ataklarını sıklaştırdı, Ekuban’ın kaleciyle karşı karşıya kaldığı bir pozisyonda topu kaleciye çarptırması bir şansızlıktı.

Trabzonspor yoğun ataklarından birinde Nweakame bin ikinci golü geldi, ancak gol den önce Rodellega nın, rakibine faul yaptığı gerekçesiyle hakem var ile iletişime geçerek golü iptal etti, bu doğru bir karardı.

Bu dakikalarda Sosa oldukça verimsiz oynuyor, ve oyundan çıkarak yerine İbanez girdi, Olcay oyuna girdikten sonra çok kötü bir performans göstererek sahada resmen dolaştı, Bu performansı onu destekleyen ve sevenleri üzmüştür herhalde.

Hakem maçın sonuna 5 dakika ilave yaptı ekstra olarak, Bu dakikalar içerisinde Erzurumspor baskılı oynamaya çalıştı ancak istediği pozisyonu bulamadı, Trabzonspor’un ikinci yarıdaki en iyi oyuncuları iki stoper Hüseyin Türkmen ile İranlı hossaini idi, maçın yıldızıda Nwakaeme idi.

Uzatma dakikalarında da gol gelmeyince maç Trabzonspor’un 0-1 üstünlüğüyle bitti.

Bu galibiyet Avrupa Kupaları yolunda Trabzonspor’a büyük avantaj elde ettirdi, Erzurumspor Adınada bu mağlubiyet gelecek haftaların daha sıkıntılı olacağının işaretiydi.

Bu soğuk havada bu deplasmanda üç puanı getiren golü atan Nweakame Bütün camiayı ısıttı.

Şimdi milli takım arası var bu 15 günde Trabzonspor’un inşallah sakatlıkların da düzelmeler olacak ve geri dönüşte galibiyet serisini devam ettirecektir diye inanıyoruz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?