Künye Reklam
Menü
Nefret Değil Futbolda Adalet İstiyoruz | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Nefret Değil Futbolda Adalet İstiyoruz

NEFRET DEĞİL FUTBOLDA ADALET İSTİYORUZ

Çok üzgünüm, 
bazı Trabzonlu ama siyasi kimlik sahibi, futbolun ruhundan uzak insanların, yazdıkları bir çok konu ve makalelere katılamayacağım.

Çünkü;
Memleket batsa umurumuzda olmazmış gibi lanse ediliyoruz,
Halbuki;
Memleket batmasını hiç bir Trabzonlu ve Trabzonspor’lu istemez, bu konu bizim için önemlidir, bu iddialar abartılıdır ve iftira içerir.

Millet dinden imandan çıkmış, kimsenin umurunda değil deniyor,
Milletin dinden imandan çıkmaması bizim için önemli dir, 
Bu iddiayı ortaya atan, imandan çıkıldığında bu durum kimler için önemli olmuyormuş açıkça söylenmeli, yoksa Buda ağır bir işamdır.

Trabzonspor hiç oynamadan, yada iyi oynayamadan şampiyon olsun istiyormuşuz, pes bee,
Hiç bir Trabzonspor’lu hak etmediği Şampiyonluğu istemez, biz elimizden çalınanları istiyoruz, ayrıca takımın oynayamaması durumunda zılgıtı yiyor zaten siz merak etmeyin.

Trabzonspor şampiyon olamadımı, suçlu sn. Erdoğan’ı gösteriyormuşuz.
Takımımızın şampiyon olamaması siyaset yüzünden diyoruz evet, 
siz söylemlerinizi sn. Erdoğan’a bağlıyorsunuz, onada evet çünkü,

sn. Erdoğan, Başakşehir’in formasını giyip maç yaptı ve poz verdi, ayrıca açıklama yaptı, Başakşehir’i ben kurdum, bu takımın şampiyon olmasını isterim diye.

Bu böyle oluncada bazı taraftarlarımız sn. Erdoğan’ı bu konuda suçlu bulmaktadırlar, doğrudur, böyle düşünenler neden hemen sizin tarafınızdan, Erdoğan düşmanı olarak lanse ediliyor anlamak mümkün değil, bu yaptığınız ile insanları siz ötekileştiriyorsunuz ve düşman yaratıyorsunuz yapmayın bunu.

Trabzonspor’un öne geçtiği maçlarda 30 puan kaybettiğini, bunu neden siyasete bağladığımızı soruyor bazı aklı evveller.

Tamam, Trabzonspor öne geçtiği maçlarda, 30 puan kaybetti ancak, bunların 15 puanını kendi hata ve beceriksizliklerinden kaybetti evet, bu zaten normaldir, 
rakibimizde kendi hatalarından puanlar kaybetmiştir ancak, bu yarışın normal akışına bırakılsa, 15 puan kayıpla Trabzonspor şampiyonluk yarışını önde tamamlayıp sonuca ulaşacaktı.

Bu işler normal akışına bırakılmadığı İçin siyasi içerikli ve TFF güdümlü hakem operasyonları ile Trabzonspor’un en az 15 puanı çalınmıştır ve şampiyonluk şansı elinden alınmıştır.

Halbuki bu aklı evveller, bu işi siyasete alet edip bu konu üzerinden siyaset yapıyorlar, bunu yapmasınlar, çünkü sn. Albayrak’a medyada saldırdıkları zaman yine bu takımın taraftarı yani bizler ona sahip çıktık, hiç bir akp il yöneticisi, Meclis üyesi yada millet vekili sahip çıkmadı, 
milletin gözüne bakarak insanlarla dalga geçmeyin.

Bütün spor gazete ve TV lerinde ne kadar spor otoritesi varsa, ki bunlara Beşiktaşlı Fenerbahçeli ve Galatasaray’lı otoriteler de dahil, bu sezon Başakşehir’in karşısında Trabzonspor’un hakları operasyonlarla gasp edilmiştir diye söylüyorlar.

Bunları söyleyen bu spor otoriteleri geri zekalı, aptal, hiçbir şey bilmiyorlar da, özür dileyerek söyleyecem, bu siyasi düşünceli kişiler Futbol ulamasımı ki bu konu üzerine ahkam kesiyorlar.

İşiniz gücünüz siyaset, Allahınızı dininizi İmanınızı seviyorsanız Trabzonspor’u bir daha dilinize kaleminize Dolamayın.

Son olarak,
Bu tip siyasi içerikli yazıları çok doğruymuş gibi lanse edip de benim gibileri, üzerime alıyorum çünkü düşman ilan etmenizi kabul etmiyorum, bu konuda çok üzgünüm bilesiniz. 
Çünkü siyasi hiç bir uğraşım ve amacın yoktur.

Ayrıca, bu kafada olanları sayfamdan silecem diye tehdit de etmiyorlarmı, ozaman bana bi haller oluyor, tamam kardeş beni sayfanızdan da silebilirsiniz bu sizin özgür iradeniz ve takdirinizdir diyorum, saygı duyarım.

Ama bilinki, 
Bu taraftarın yaptığı, siyasete kin ve nefret kusmak değildir, Bu taraftarın yaptığı özgürce fikirlerini paylaşmak ve adalet istemektir, kısaca hakkını aramaktır.

Siz ve sizin gibiler çok siyasi içerikli düşündüğünüz için, olayları ve durumları farklı lanse ediyorsunuz ve sonunu hep memleket çıkarları adı altında kendi çıkarlarınıza bağlıyorsunuz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?