Künye Reklam
Menü
Mekanın Sahibi Geri Geldi | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Mekanın Sahibi Geri Geldi

MEKANIN SAHİBİ GERİ GELDİ

Y.Malatyaspor İle oynanan erteleme maçına KORONA virüsü damga vurdu. Ülkemizde görülen bu vaka tedbir almaya mecbur bıraktı. 
Malatya büyük Şehir Belediyesinin maçın oynanacağı stadda ortak alanları dezenfekte etmesi dikkat çekti, tedbir iyidir.

Ancak, görülen bir iki vakanın salgın olarak nitelendirilmemesi gerektiğini açıklayan sağlık bakanlığı, bu virüsün yayılmaması İçin gerekli bütün tedbirlerin alındığını da açıklaması önemli bir açıklama idi.

Maça dönecek olursak, erteleme maçı olması hasebiyle Malatyaspor da Trabzonspor’da yeni transferlerini oynatamadılar.

Trabzonspor’da Hüseyin hoca bence maça süpriz bir kadro İle çıktı. Belki yeni transferlerden da Costa ve Guilherme mecbur yok diyebilirsiniz ancak, ndiaye ve Obi mikel’in yedek kalması ilginç geldi bana.

Bunun tek izahı olarak, bu maçı hafta sonu oynanacak Başakşehir maçına oranla daha hafif gördüğünden, küçük bir rotasyon yaptı kanımca, inşallah bunda evdeki hesap sahada tutar ne diyeyim dedim ve maç başladı.

Beklendiği gibi, Trabzonspor atak ve baskılı başladı maça, hemen skoruda buldu, Novak ve sosa’nın müşiş frikiği ile Trabzonspor 2-0 öne geçti, herzamanki hastalık nüksetti ve rolantiye aldı oyunu akabinde golü yedik durum 2-1 oldu.

Bu gol Malatyaspor’un direncini artırdı tabi, pozisyonda buldu ama ilk devrede başka gol olmayınca soyunma odalarına 2-1’lik Trabzonspor’un üstünlüğü İle gidildi.

Maçın hakemi Ali Palabıyık bariz üç net faülümüzü vermedi bu pozisyonlardan ikisi ceza sahası önünde idi, bunlardan biri gole giden ukubanı indirdiler ama hakem es geçti, ayrıca üçüncü pozisyonda yine ndiaye’ye net bir faulü vermeyen hakem, pozisyonun devamında golü yedik, artık bu işlerden bıktık.

Hakem hatalarının haddini aşmış olması ve bunun üzerine yayıncı kuruluşun kasıtlı bir şekilde Trabzonspor’un kritik pozisyonlarını ya göstermiyor olması, ya geç gösteriyor olması, yada ince ayarlarla yayıncı eyyamcılığı yaparak göstermesi oldukça sinir bozucu hal aldı, bu konuda bizim maçlara gelen yayın yönetmeninin sert bir şekilde uyarılması gerekmektedir.

Maçın ikinci devresi de kontrol Trabzonspor’un elinde geçti, Nwakaeme’nin müşiş bir golü İle Trabzonspor skoru 3-1 yaptı, pozisyonlarda bulduk ama çok basit hatalarla bu pozisyonları harcadık maalesef. 

Sörloş ayağında ki, sakatlıktan dolayı oyundan tedbir amaçlı alındı. Sosa, Novak, Campi, Ekuban, Abdülkadir Parmak ve bazı hataları olmasına rağmen Serkan asan iyiler arasında idiler ancak bir Yıldız vardı ona ayrı parantez açmak istemiyorum.

Uzun bir sakatlık arasından sonra ilk onbire geri dönen Abdülkadir Ömür, maçın Yıldızı idi, bu güzel oyununu golle de düşleyebilirdi ama şimdilik olmadı, onun bu performansla geri dönmesi ve yıldızlaştığı maçta da, Trabzonspor’un liderliğe geri dönmesi çok memnuniyet verici bir durum oldu.

Trabzonspor maçta başka gol olmayınca doksan dakika Trabzonspor’un 3-1 üstünlüğü İle sona erdi.
Kısaca hem Trabzonspor hem abdüş için mekanın sahibi geri geldi diyebiliriz. ABDÜŞ 11’e Trabzonspor liderliğe geldi çok şükür.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?