Künye Reklam
Menü
Lütfen Mahrum Etmeyin | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Lütfen Mahrum Etmeyin

LÜTFEN MAHRUM ETMEYİN

Trabzonspor Perşembe günü sahasında ağırlayacağı UEFA Avrupa ligi maçında, Krasnodar ile karşılaşacak.

Bu maçı mutlak kazanmak zorundayız ancak, bizim için çok daha önemli olan süperlig şampiyonluğu olduğu kanaatindeyim.

Bu nedenle, Krasnodar maçına rotasyonlu kadro ile çıkılmalı. 
Çünkü;
UEFA Avrupa liginde, gruptan çıktığımızı varsayalım, daha sonra kaç tur daha geçeceğimizi zannediyorsunuz, ben tahminimi söyleyeyim, bu kadro ile bir yada iki tur.

Bu turlara para kazanmak adına ihtiyacımız var, olsun ne kadarsa okadar yeter diyorsanız yanılıyorsunuz, bu Sevda uğruna süperlig’de ki hedefimizden uzaklaşırsak buna değmez,
Çünkü;
Süperlig maçlarında da galibiyete para var, ayrıca şampiyon olan bir takım, şampiyonlar ligi geliri ve ligdeki gelirleri ile oldukça yüksek bir mebla kasasına koyacaktır.

Şunu demek istiyorum, UEFA Avrupa ligi sevdasına, taraftarımızın uzun zamandır doya doya yaşayamadığı şampiyonluk sevincinden ve şampiyonlar ligine direk katılma ve elde edeceğimiz gelirden Trabzonspor’u ve camiasını mahrum edemezsiniz.

Bu stratejiyi muhakkak görev başındakiler yapıyordur, o nedenle Krasnodar maçına rotasyonlu kadro ile çıkılmalı. Rotasyonlu kadro demek mağlup olmak İçin çıkın demek değil, pekala Krasnodar’ı akyazıda, rotasyonlu da olsa yenecek gücümüz var.

Zaten haftada iki maçı kaldıramayan oyuncularımız var bu sayede onları da dinlendirmiş olursunuz, hafta sonu deplasmanda karşılaşacağımız Başakşehir maçı Avrupa maçından daha önemli benim için, Başakşehir’in mutlaka galibiyetle geçilmesi lazım.

Bu taraftarı bu mutluluklardan ve şampiyonluk umudundan lütfen mahrum etmeyin.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN