Künye
Menü
Lider Trabzonspor | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Lider Trabzonspor

LİDER TRABZONSPOR 

Trabzonspor’un deplasmanda karşılaştığı Giresunspor, 44 yıl aranın ardından yükseldiği süper ligde komşusu, Trabzonspor’u ağırladı.

Trabzonspor’un önemli 4 oyuncusundan yoksun (Peres, Gervinho, Cornelius ve Trondsen) çıktığı bu müsabakada, mutlak galibiyet parolası ile sahada yer aldı.

Maç hızlı başladı, maçın 3.dakikasında Bakasetas sarı kart görürken, 6.dakikada kornerden attığı topu, Nwakaeme çok rahat pozisyonda kafa ile ağlara gönderdi, erken gelen bu golle Trabzonspor 1-0 üstünlüğü yakalarken, baskısınıda oldukça artırdı, ancak ikinci golü, pozisyon bulmasına rağmen bulamadı.

Gol gelmeyince oyunda denge geldi, Giresun’dan cılızda olsa ataklar izledik ancak, gol bulmak için yeterli ataklar değildi bunlar.

Trabzonspor’un en büyük handikapı her zamanki gibi yine sol bek mevkinde yaşanıyor, bu alanda İsmail Köybaşı maalesef vasıtın bile altında mücadele ediyor, şöyle bir bakıyorum da, kulübede Hüseyin Türkmen var pekala bu alanda İsmail’den daha verimli olur diye aklımdan geçmiyor da, değil hani.

Çotanaklar bu müsabakaya, Karadeniz derbisi ve Trabzonspor’un ezeli rakibi olarak heyecanla çıktılar, ancak Giresunspor’un kesinlikle takım gücünün olmadığı ve yeni transferlere ihtiyacı olduğu ligde oynadığı bütün müsabakalarda açıkça gözlendi. İlk devre tek golle Trabzonspor’un 1-0’lık üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın ikinci devresine Trabzonspor’un durgun, Giresunspor’un sa daha istekli ve atak başladığını söyleyebilirim, buna 15 dakika sabreden hoca, A.Ömür ile Bakasetas’ı oyundan alarak yerlerine, Siopis ile Yusuf Sarı’yı koydu.

Şüphesiz bu değişiklikler oyuna olumlu yansıdı, özellikle Yusuf sağ kanada hareketlilik getirdi ancak, maçın ikinci devresi Giresunspor’un üstünlüğü ile geçildi, fakat bu oyun üstünlüğünü golle süsleyemeyen Giresunspor, 44 yol aradan sonra yükseldiği süperlig’de bir maçı daha gol kaydedemeden tamamladı.

Bu maçı, dört önemli oyuncu eksikliği, milli ara tatili ve Giresunspor’u küçümseme olarak, oyuncularımızın kafasında algılandığı, bu nedenle iyi oynayamadığımızı düşünüyorum, ancak şampiyonluk yolunda, bu tip maçlar önemlidir, yani kötü aynarkende kazanmak çok çok önemlidir.

Bu milli arayı iyi değerlendirip, dönüşte evimizde konuk edeceğimiz Galatasaray maçına tam kadro ve tam konsantre olarak çıkmayı temenni ederek, 1-0 ile aldığımız 3 puanın, Trabzonspor’un liderliğe yerleşmesini sağlaması, ayrı bir sevinç ve konsantre olması dileği ile.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN