Künye
Menü
Lider Tahta Oturdu! | Mustafa Nuri SUNGUR
Mustafa Nuri SUNGUR

mustafanurisungur@gmail.com

Lider Tahta Oturdu!

Dozer Cemil Usta Süper Lig'de 23. hafta karşılaşmasında Beşiktaş'a konuk olan Trabzonsporumuz maça çok hızlı başlasa da istenilen performansı veremedi. 

Maçın 5. dakkasında Sörloş'un attığı golle 1-0 öne geçsek de skoru koruyamadık. Oyunun kontrolünü kaybederek maçın dengesini bozduk ve üstünlüğü Beşiktaş'a bıraktık. 

Beşiktaş takım oyunu oynayarak çok seri şekilde bizim sahamıza ataklar gerçekleştirdi. Bir çok pozisyonda; ya şans bizden yanaydı ya da kurtarıcı kalecimiz Uğurcan gol olmasına müsade etmedi. 

Maçın ilk yarısı Beşiktaş'ın atakları ve bizim de topu kendi alanımızdan çıkarma mücadelemiz ile ilk yarı 1-0 olarak sonlandı. 

Maçın 2. yarısına Beşiktaş oldukça hırslı başladı.  2. yarıda kontrolü iyice eline alan Beşiktaş saldırmaya devam etti. Ne yazık ki bu hırs ve mücadele ile motive olan Beşiktaş iyice baskıyı arttırdı.

Hüseyin hoca 55. dakikada oyuncu değişikliğine giderek Sturridge'yi sahadan aldı ve Kamil Ahmet'i oyuna dahil etti. Geç kalınmış bir değişiklikti. Aslında Sturridge ile oyuna çıkmak bile başlı başına bir hataydı. Fakat bu maç için Sturridge'den büyük bir beklenti vardı. Teknik heyet ve taraftarla onu kurtarıcı olarak görmek istedi. Fakat Sturridge bu şansını da iyi değerlendiremeyerek hayal kırıklığı yaşatmaya devam etti.

Deşişikliğin hemen ardından Beşiktaş 57. dakikada beraberlik golünü attı ve oyun olarak önde götürdüğü maçta skoru da dengeledi. 1-1 oldu. Beşiktaş tempoyu iyice yükseltti ve 64. dakikada 2. golünü atarak skor olarak da üstünlüğü ele geçirdi. 

Trabzonspor'da bir futbolcu değişikliği yapılmasının resmen göre battığı dakikalardı. Hüseyin hoca Guilherme'ye ne kadar daha sabredecek diye herkes homurdanmaya başlarken 85. dakikada Ekuman'ı oyuna alarak Doğan'ın sahadan çekti. Bu da geç kalınmış bir değişiklikdi. Ekuban ile ilk yarı çıksa mıydı? çıkmasa mıydı? bir tarafa ...

2. yarının başında kesinlikle Ekuban ile oyuna başlamalıydık. İlk değişiklik Sturridge-Ekuban olmalıydı. Belki de bu şekilde 1-0'lık skoru da koruyabilirdik. 

Ekuban ile birlikte Trabzonspor hareketlenmeye ve rakip ceza sahasına ataklar yapmaya başladı. Bu süre içerisinde ufak ufak takım toparlanırken galibiyeti kurtaramazsak bile sahada beraberliği alacağımızın görüntsü vardı. Sahada kaybolan Guilherme'nin adını maçın 85. dakikasında değişiklik yapılırken duyduk! Gerçekten geç kalınmış bir değişiklikti. Guilherme'nin yerine giren Bilal Trabzonspor'un direncini arttırdı ve rakip sahada daha baskılı oynamaya başladık. 

Bu dakikadan sonra Trabzonsporlu futbolcular maçı kurtarmak için asılmaya başladı. Ekuban sahanın dengesini değiştirdi ve yaptığımız baskılar sonuç verdi. Ekuban'ın attığı pası Kral Sörloş iyi değerlendirdi ve noktayı koydu. Trabzonspor Beşiktaş karşılaşması 2-2 berabere bitti. 

Bana göre Beşiktaş maçı kazanabileceğimiz bir maçtı. Oyuncu değişikliklerini biraz daha erken yapsak Ekubanı daha önce alsak belkide Beşiktaş hiç öne geçemeyecekti. Olsun, önümüzdeki maçlara bakacağız diyerek liderliğin tadını çıkarnaya devam edelim. Lider tahta oturdu artık...


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN