Künye
Menü
Lider Gittik Lider Döndük Hepsi Bu | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Lider Gittik Lider Döndük Hepsi Bu

LİDER GİTTİK LİDER DÖNDÜK HEPSİ BU

Maç öncesi çok şey konuşuldu ve çok senaryolar yazıldı çizildi ve bu senaryolar akabinde kadro açıklandı, buna binaen Trabzonspor, Beşiktaş Maçına Uğurcan, Pereira, Da Costa, Campi, Novak, Doğan, Sosa, Ndiaye, Guilherme, Sturridge, Sörloş 11’i ile çıktı.

Taraftarın diline pelesenk olan bir söylem var “bu sene o sene” çok sevdiğim bir şefiminde dediği gibi, bu sene o senemi bilemiyorum ama, bu maç o maç, bu maçı Trabzonspor aldığı takdirde bu sene o senenin yarısını almış olacak.

Trabzonspor maça iyi başladı, oyun kontrolünü hemen elime aldı zaten bu iyi oyun hemen golü getirdi, Sörloş ceza sahasına sol taraftan girip vurdu ve uzak köşeye golü yaptı, bir vuruş ve gol Trabzonspor 1-0 öne geçti.

Trabzonspor golü bulduktan sonra Beşiktaş orta sahada daha iyi oynamaya başladı ve üstünlüğü eline aldı, oldukça baskı kurup pozisyonda buldu ama kaleci Uğurcan müşiş performans gösterip müşiş kurtarışlar yaptı, böylece maçın ilk yarısı 1-0 Trabzonspor’un üstünlüğü İle sona erdi.

Beşiktaş ikinci devreye de baskılı başladı ve oldukça pozisyon buldu, bunlardan birinde boateng golü buldu ve durumu 1-1’e getirdi. Bu golle coşan Beşiktaş maalesef ikinci golünü de buldu ve 1-0’dan 2-1’e geldi.

Trabzonspor bu maçta Nwakaeme’nin eksikliğini ve Obi mikel’in eksikliğini fazlası İle hissetti, onların yerine onbirde şans bulan Doğan Erdoğan ve Sturridge bekleneni veremediler. Ama bu maç böyle bitmemeliydi.

Öyle de oldu zaten biz bitti demeden bitmezdi ve kuzeyin kralı sahneye çıktı ve takımının ve kendinin ikinci golünü kaydetti durumu 2-2’ye getirdi.

Beşiktaş gerçekten müşiş oynadı ama Trabzonspor’un hücum gücü maçı vermedi, ayrıca kaleci Uğurcan müşiş performans göstererek maça damgasını vurdu.

Bu akşam bu sahada oynanan bu futbolla alınan beraberlik iyi puan olarak görülüyor ve inanıyorum ki, can havliyle oynayan ve ölüm kalım maçı diye baktıkları yani bu yarışta olmak yada olmamak maçında Beşiktaş’ın gösterdikleri bu performans karşısında alınan bu bir puan inanıyorum Trabzonspor’u şampiyonluğa ulaştıracaktır.

Sonuç olarak lider olarak ve galibiyet için gittiğimiz Beşiktaş deplasmanından bir puanla ama yine lider olarak dönüyoruz.

Üzüntümüz olabilir ama bu üzüntümüzü avantajımızla teselli edip aynen yolumuza devam etmeliyiz.
Sonuç olarak lider gittik lider döndük daha ne olsun.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN