Künye
Menü
LAZ UŞAĞI JOÂO PEREİRA | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

LAZ UŞAĞI JOÂO PEREİRA

 

Portekiz’in Lisboa ilinde 25 ŞUBAT 1984 yılında dünyaya geldi, 2003 yılında futbol kariyerine başladı, ilerledi birçok futbol kulübünde profesyonel olarak futbol oynadı, en son kulübü SPORTİNG CP den 300 bin euro bedelle 
4 OCAK 2017 tarihinde ara transferde Trabzonspor’a transfer oldu.

Pereira Çok kısa sürede Trabzonspor’a ve Trabzon şehrine uyum sağladı, Öyle ki sıradan mütevazi bir Trabzonlu gibi hayat yaşamaya başladı, 
Çarşıda esnafları dolaştı, Dondurma aldı parfüm aldı, meslektaşlarının aksine mütevazi bir araçla Fiat Doblo ile gezmeye başladı, Bu davranışı da şehirde çok takdir topladı.

Alçak gönüllülüğü ile bütün taraftarın sevgisini çok kısa sürede kazandı, Aldıkları uçuk rakamlar ve yaşadıkları uçuk yaşamları İle eleştirilen futbolculardan tamamen farklı bir imaj sergiledi.

Kendisini yemeğe davet eden taraftarlarla oturup yemek yedi ilkokul çocuklarıyla buluşup onlara formalar imzaladı, Her fırsatta Türkiye ve Trabzon’u çok sevdiğini dile getirdi, kısaca mütevaziliğin neredeyse kitabını yazdı.

Ligin ilk devresinde 2-1 mağlup ettiğimiz Fenerbahçe maçından sonra gittiği bir restoranda yediği yemekten sonra hesap istediğinde restoran işletmecisi hesabınız Fenerbahçe maçında ödendi diyerek Pereira’dan hesap almadı bu durum Portekizli oyuncuyu oldukça etkilemişti.

O artık bizden biriydi, tam bir laz uşağı olmuştu, komşularıyla iyi İlişkileri, girip çıkmaları, muhabbetleri oldukça taktir topladı, mütevaziliğini her yerde gösteriyordu.

Trabzonspor’da kaptan Onur ve Burak’ın kadro dışı bırakılmasından sonra kaptanlık Pereira’ya teklif edildi, ancak Pereira söyledik ya o kadar mütevazı idi ki kaptanlığı Takım arkadaşı Sosa’nın hak ettiğini ve ona verilmesini rica etti yönetimde bunun üzerine kaptanlığı sosa’ya verdi, Pereira ise İkinci kaptan oldu.

Normalde bu durumu hiç bir futbolcu böyle yapmazdı hele onun kalitesinde bir futbolcunun bunu yapması ancak Pereira’dan beklenirdi oda öyle yaptı.

Pereira, Trabzonspor’da oynadığı hırslı futboluyla ve mütevazı yaşantısıyla hal ve hareketleriyle daha çok taktir toplayacak gönüllerin sevgilisi olmaya devam edecek İnşallah bir de Trabzonspor’a şampiyonluk yaşatacaktır.

(2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR) 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN