Künye
Menü
Korona Avantajımızı Öldürdü | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Korona Avantajımızı Öldürdü

KORONA AVANTAJIMIZI ÖLDÜRDÜ

Trabzonspor sahasında konuk ettiği Başakşehir’i korona virüssü tedbirleri nedeni ile seyircisiz ağırladı.

Seyircisiz tatsız tutsuz olan futbol maçları gerçekten çok garip bir şekilde oynanıyor. Bu maçın ilk devresine Trabzonspor durgun başladı, Başakşehir’in top hakimiyeti gözlendi ancak, çok geçmeden Trabzonspor kontrolü eline aldı ve daha etkin oynadı.

Trabzonspor zaman zaman duran toplardan olsun, akan oyundan olsun pozisyonlar buldu ancak golü bulamadı.

İlk yarıda, Abdüş, Sosa, Sörloş ve Nwakaeme’nin pozisyonları oldu ama maalesef golü olmadı, bu yarıda ceza sahasında Nwakaeme’ye yapılan bir hareket fauldü, yani sırtından formasını çekmek kaydı İle yere indirildi fakat ne hikmetse ekranlarda net görülen pozisyon penaltı olarak değer kazanmadı.

İlk devre tarafların 0-0 eşitliği ile sona erdi, ikinci devre aynı kadrolarla çıkıldı. İkinci yarı çok durgun geçti maç, ama maçın 56. dakikasında Başakşehir yine Trabzonspor’un defans hatasından yararlanarak golü buldu ve 1-0 öne geçti. 

Belliki hafta içi maçları yordu takımları, maçın 63. dakikasında skrtel’in kendi kalesine attığı golle durum 1-1 oldu böylece doksan dakikada bitti.

Ben Trabzonspor’un daha iştahlı ısıran bir futbol oynayacağını bekliyordum maalesef olmadı. Herhalde taraftarda ki, hırs oyuncularda yok.

Bu maç talihsiz bir şekilde seyircisiz oynanmasaydı muhakkak bambaşka bir atmosfer ve sonuç olurdu. Başakşehir bu tip atmosferlere alışık olduğu İçin rahat oynadı.

Tabi ilk devredeki pozisyonları Trabzonspor değerlendiremediği için ikinci devre zaten bulamadığı pozisyonlarda maç kısırda geçse sonuç olarak berabere sonuçlanandı.

Aslında Şampiyonluk yolunda evinde oynadığın rakibini muhakkak mağlup ederek avantaj elde etmen gerekiyordu ama maalesef bu avantajı değerlendiremedik, sağlık olsun azından mağlup olmadık liderliğimiz devam ediyor.

Sağlık olsun korona vürüsü avantajımızı öldürdü maalesef.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN