Künye
Menü
Korkaklarla Puanlar Paylaşıldı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Korkaklarla Puanlar Paylaşıldı

KORKAKLARLA PUANLAR PAYLAŞILDI 

Antalya deplasmanında Trabzonspor maça çok iyi başladı, resmen ağır siklet ve hafif siklet boksörlerin maçı gibi oynanmaya başladı maç, bu dakikalarda Trabzonspor rakibini kendi yarı sahasına hapsetti ve sağlı sollu ataklarla abluka altına aldı.

Bu baskı Antalyaspor’a hatada yaptırdı, maçın 12.dakikasında Ekuban’ın şutunu eli ile engelleyen Ersen penaltıya sebep oldu, hakem beyaz noktayı gösterdiğinde çok iyi bu dakikada bu gol, rakibi iyice dağıtır ve bundan Trabzonspor müthiş avantaj elde eder diye düşündüm ancak, penaltıyı Ekuban maalesef gole çeviremedi, plase vuruşunu kaleci çıkardı.

Bu kaçan penaltıdan Trabzonspor etkilenmedi, aynı baskı ile oynamaya devam etti, ancak maçın 25.dakikasında Antalyaspor bir kere geldi ve maalesef ahmak bir pozisyonda ahmakça bir kafa vuruşu gol oldu ve Antalyaspor 1-0 üstünlüğü yakaladı.

Bu yediğimiz golde Trabzonspor’u oyundan düşürmedi, Trabzonspor aynı istek ve arzu ile baskılı oyununu devam ettirdi, maçın 33.dakikasında yine Antalyaspor ani bir kontra atağa kalktı ancak bu kez topu kapan A.Ömür, oldukça süratli ve adam eksilterek Trabzonspor’u atağa kaldırdı, fakat Ersen tarafından faulle durdurulunca hakem ikinci sarıdan Ersen’i kırmızı kart ile dışarı attı.

Eksik kalan Antalyaspor, 1-0 önde olmasınında avantajı ile tamamen defansa kapandı, bu kapalı defansı aşmakta zorlanan Trabzonspor oldukça baskı kurdu ancak, pozisyon bulmakta zorlandı.

Burada Trabzonspor’un golcü eksikliği bir kez daha bağıra bağıra kendini gösterdi. Böyle sırtı dönük, ayağında top tutabilen, verip alacak, dönüp vuracak bir santrafor bulamazsak Trabzonspor’un işi çok zor.

Orta sahada A.Parmak ve Baker’in, forvette Dijaniny’nin oldukça etkisiz olduğunu, sağ bekte ise Serkan’ın beklenenden uzak olduğunu gördük, tabiki takviyeler ile güçlenebiliriz, ancak bu kadar aciz Antalyaspor karşısında, bu kadar baskılı ama kısır bir oyun kabul edilebilir bir durum değildir.

Maç Antalyaspor Ceza sahası etrafında oynanıyor, ama Trabzonspor’un topu çevirmekten başka bir eylem yaptığını söylemek güç, hedef gol atmaksa, kaleye şut atmak gerekir, şut atmazsan gol bulamazsın, maalesef şut atmıyoruz yada atamıyoruz.

Maçın 70.dakikasında A.Avcı harakiri yaptı, orta sahadan Baker ve A.Parmak’ı alarak Yusuf Sarı ve Adobe’yi oyuna dahil etti, bu dakikadan itibaren Trabzonspor’un baskısı iyiden iyiye arttı ancak değişen bir sonuç henüz görülmedi.

Futbolun adaleti yok derler evet doğrudur, maçı %75 topa sahip olarak oyna ama sonuç hüsran olsun, bunun örneğini gördük bu akşam, golü bulmak için yeterli ayaklara sahip olmayınca bu sonuca katlanmak zorundasın.

Nihayet maçın uzatmalarında 90+6’da doksan dakikadır beklenen gol geldi Nwakaeme’nin ortasına Afobe şık bir kafa vuruşu ile Trabzonspor’un beraberliği yakaladığı golü buldu 1-1 

Bunun adı taktik falan değil bu resmen futbolu katletmek, futbola tecavüz etmek gibi bir şey, bütün oyuncularınla yat defansa, salağına bir gol at puanı al oldu, hayırlı olsun. Avrupa’da bunun bir tane örneğini gösterin bana ben bu işi bırakacağım.

Tamamen korku taktiği ile sahaya çıkan Antalyaspor, Trabzonspor’dan başka türlü puan alma imkanı olmadığını bildiği için bu korkak taktiği uygulayarak ya tutarsa dedi ve tuttu, sonuç olarak korkaklarla puanlar paylaşıldı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN