Künye
Menü
Konsantrasyonu Zor Maçta Teselli İçin Bu Sonuç İyidir Diyelim | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Konsantrasyonu Zor Maçta Teselli İçin Bu Sonuç İyidir Diyelim

KONSANTRASYONU ZOR MAÇTA TESELLİ İÇİN BU SONUÇ İYİDİR DİYELİM

Trabzonspor iyice tatil moduna girmiş ve kalan maçlarınıda bu modda oynuyor.

Konyaspor deplasmanında da maç dengeli başladı ve orta saha mücadelesi olarak devam etti, maçın ilk ciddi pozisyonu 17. dakikada geldi ama, ciddi pozisyon demeye de şahit ister.

Serkan Asan’ın taymink hatasından rakibini düşürmesi, son adam olması hasebiyle kırmızı kart yemesine neden oldu ve takımını 19.dakikadan itibaren 10 kişi bıraktı.

Bu pozisyonda Serkan’ın rakibini düşürmeyip sonraki pozisyonda ne yapabileceğini tahmin etmesi tabiki beklenemez ancak, 

Pozisyonu ekrandan tekrar tekrar izlediğimizde, rakibin direk kaleye değilde açığa doğru gittiği ve açısının kapandığını görüyoruz ki, bu pozisyonda gol olma olasılığının, Uğurcan Çakır’ı da hesaba katarsak çok düşük ihtimal olduğunu söyleyebiliriz, ama hakem buna bakmaz son pozisyona bakar kararını verir verdi de zaten.

Maçta, Trabzonspor’un eksik kalması çokta bir eksiklik hissetmesine neden olmadı ama elle tutulur bir pozisyon ve futbolda olmadı, böylelikle takımlar devre arasına 0-0 beraberlikle gittiler.

İkinci devre Konyaspor’un pozisyonu ile başladı, bu pozisyonda Shengella’nın sert şutunda Uğurcan müthiş bir kurtarış yaptı. Bu pozisyonun akabinde iki uzaktan şutuda kurtaran uğurcan bu dakikalara damga vurdu.

Bu pozisyonların ardından Konyaspor oyun kontrolünüde bir süre eline aldı ama, bu fazla sürmedi, Trabzonspor’un dengeyi sağlamasının ardından maçın 65.dakikasında bir frikik kazanan Trabzonspor, bunu Baker ile kullandı, Baker’in şık vuruşu ağlarla buluşunca Trabzonspor eksik oynadığı maçta, 1-0 öne geçmeyi başardı.

Bu golden sonra Konyaspor’un baskısını gördük, bu baskı golüde getirdi, maçın 82.dakikasında Hadziahmedovic şık bir vuruş ile takımına beraberliği getiren golü kaydetti ve maç 1-1 oldu.

Bu dakikadan sonra Trabzonspor’un baskısını gördük Nwakaeme’nin bir kafa şutu direkte patladı.

Uğurcan Çakır üç şık kurtarışının ardından, akıllara ziyan hatalar yaptı, iki bariz hatasında iki gol yedik ancak, ikisinde gol değeri kazanmadı, ilk pozisyonda faul, ikincide ofsat gerekçesi ile bunlardan kurtardık desek yeridir, uğurcan’a yakışmadı.

Maçın son bölümlerinde oyun dengeli geçti ve 90 dakika 1-1’lik beraberlikle sona erdi, Trabzonspor’un uzun süre on kişi oynadığı maçta, 1-0 üstünlüğü de yakalamasına rağmen bu üstünlüğünü koruyamayarak maçın 1-1 bitmesi sonucu bir puana razı oldu.

Bu sonuçla deplasmanlarda 16 maçlık yenilmemezlik serisini 17 maça çıkardık, yetmiş beş dakikanın üzerinde, on kişi oynadığımız bu konsantresi zor maçta, teselli için beraberlikte iyi sonuçtur diyelim.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN