Künye
Menü
KOCAMAN Bir Galibiyet | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

KOCAMAN Bir Galibiyet

KOCAMAN BİR GALİBİYET

Konya’da resmen KOCAMAN bir savunma ile karşılaştık, doğrusu bunu bekliyordum ama bu denli futbolun çirkinleştirilmesini de kınıyorum. Konya kendi sahasında bu denli futbol anlayışı artık çok geride kaldı.

Trabzonspor ilk devre istediği futbolu sahaya yansıttı, tamamen topun hakimi Trabzonspor du, iyi pas oyunu oynadı Trabzonspor, bir ara okadar pas yaptıki aklımız döndü, bu pas trafiğinin sonunda pozisyonda geldi ancak golle sonuçlanmadı.

Ancak genel olarak iyi gözükmeyen ve haftalardır durgun olan Nwakaeme yine yaptı yapacağını, müşiş bir orta ile Sörloş’u buluşturdu, tabi kuzeyin oğlu buju affetmedi böylece Trabzonspor 1-0 öne geçti ve bu dakikadan sonra başka gol olmayınca maçın ilk devresi Trabzonspor’un üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın ikinci devresi nde Trabzonspor’un son haftalardaki hastalığıyla başlandı bir sıfırın avantajini korumak gibi bir anlayış bu, bu nedenle de Galatasaray ve Denizli maçında puanlar kaybedildi, maçın ilk devresinde topa %70 sahip olma oranı ile oynayan Trabzonspor, ikinci devredeki bu futbol anlayışı anlaşılır gibi değil inanmakta zorluk çekiyorum.

Maçın ikinci yarısının hikayesi ilk yarısına oranla tam tersi bir hikaye izledik. Yine mi gol yiyeceğiz diye endişe içinde izledik ikinci yarı son haftalarda bu hastalık nedendir buna neden bir çözüm bulunamaz anlamış değilim.

Allah’tan Konya kırmızı kart yedi 10 kişi kaldı biraz rahatlar gibi oldukta, Maçın sonlarına yaklaşıldı, rakip on kişi olmasına rağmen Yine zor anlar yaşadık, eğer Konya eksik kalmasaydı belkide bu maçta yine beraberlik olabilirdi, çıldırmamak elde değil.

Ancak burada Trabzonspor’a lazım olan üç puandı ve o üç puanı almasını başardı. Galibiyet bir galibiyetten öteydi Trabzonspor için, çünkü bu galibiyet Trabzonspor’u zirve yolunda diri tutmaya yaradı.

Gelecek hafta ilk yarının son maçında evinde Kayserispor’u ağırlayacak olan Trabzonspor,  O maçıda kazanarak ilk devreyi tamamlaması ikinci yarı öncesi müşiş moral olacaktır.

Kısaca bu galibiyet kocaman bir galibiyetti her şeye rağmen tebrikler Trabzonspor.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN