Künye
Menü
Kıskanmayın Çalışın Sizinde Olsun | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Kıskanmayın Çalışın Sizinde Olsun

KISKANMAYIN ÇALIŞIN SİZİNDE OLSUN 

İster Spor camiasında olsun, isterse bu camianın dışından olsun herkesin, bu günlerde gözü Trabzonspor’un üzerinde.

Bu gözler çok tehlikeli gözler, kimi akıl veriyor, kimi iç çekiyor, kimi uff çekiyor, kimi oooo çekiyor ve bir çoğu hasetle kıskançlıkla bakıyor. 
Trabzonspor’a kötü bakan bu kem gözlere şiş diyerek, Allah bu kötü gözlerden Trabzonspor’u korusun inşallah diye dua edelim.

Trabzonspor’un bu kadar ilgi çeken ve camiayı bu kadar kıskandıran durumunu bir gözden geçirelim isteseniz.

Ahmet Ağaoğlu, Başkan seçildiğinde, Trabzonspor’un 1 milyar 200 milyon borcu vardı. 

Ağaoğlu yönetiminde, Trabzonspor’da iyi dokunuşlar ve doğru adımlar atılarak, müşiş bir kadro mühendistliği sergilendi, bunu zaman zaman mecburiyetten bazan da, izleme komitesinin raporundan faydalanarak yaptılar.

Bu süre içerisinde, işlerin rayına girmesi ve Trabzonspor’un kımıldayarak silkenip ayağa kalkması sonucu, bütün camia kenetlenerek, kombine satışından ve Tsclup gelirlerinde patlama yaşanarak, ayrıca sponsor ve transfer (Yusuf Yazıcı 18 mil.euro) gelirlerinden elde edilen girdi ile, ekonomik olarak hızlı bir düzelmeye girmiştir.

Bütün bunlar ışığında toplam borcun 1 milyar 200 milyondan, 850 milyon civarına gerilemesinin akabinde, birde bankalar birliği ile yapılan anlaşma mukabilinde söz konusu 850 milyonluk borcun yapılandırılması sonrası eli epeyce rahatlayan Trabzonspor, 

Alt yapı menşeili oyuncuların, futbol olarak patlama yapmasının yanında, transfer başarısı İle elde edilen kaliteli oyuncuların Trabzonspor’a verdiği katkı sonucu bugünkü kıskanılır duruma gelinmiştir.

Şöyle kısaca ve kaba taslak bir hesap yapıldığında, rakiplerin bizden neden korktuğunu ve bizi neden kıskandıklarını ve neden bize akıl vermeye kalktıklarını çok rahat anlarız, bir bakalım.

Trabzonspor’un şampiyon olması durumunda kendi federasyon ve dolayısı İle şampiyonlar ligi katılım payından gelecek olan ortalama 30 milyon Euro + bu gün Avrupa kulüplerinin peşinden koştukları ve hemen hemen her maçımıza izleme komitesi gönderdikleri, oyuncularımız, 

Sörloş + Uğurcan Çakır + Abdülkadir Ömür için toplamda, ortalama 100 milyon Euro gelir elde edebileceğimiz ve bu gelirin biz istesek beş altı ay, belki bir yıl içinde elde edebileceğimizin hesaplanması, rakiplerimizin neden bu denli kıskanç ve haset dolu olduklanın kanıtıdır.

Çünkü, toplamda 130 milyon Euro gelirin TL karşılığının bugünkü Euro kuruna göre ortalama 850 milyon TL ettiğini ve bu paranın Trabzonspor’un borcunu sıfırladığını, borcu sıfır olan Trabzonspor’un bundan sonra neler yapabileceğini tahmin ediyorlarda ondan bize Bizans oyunları kuruyorlar.

Utanmadan Trabzonspor’a iftira atanlar, dil uzatanlar, bizans oyunları kuranlar size bir lafım olacak, korkunun ecele faydası yok, Boş boş iftira atıp ve Ali Cengiz oyunlarından vaz geçin de, kıskanmayın çalışın sizinde olsun.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN