Künye
Menü
Kısır Futbol Kısır Sonuç | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Kısır Futbol Kısır Sonuç

KISIR FUTBOL KISIR SONUÇ

Trabzonspor Sivas deplasmanında maça oldukça durgun, isteksiz ve kötü başladı, Maçın ilk 15 dakikası Sivasspor üstünlüğü ile geçildi, ancak Sivasspor’unda elle tutulur bir pozisyonu yoktu.

Dakikalar 16’yı gösterdiğinde Trabzonspor’un topa sahip olmaya, pas yapmaya başladığını gördük ki, bunun akabinde 17. dakikada Maçın ve Trabzonspor’un ilk pozisyonu Nwakaeme ile geldi, bu pozisyonda Nwakaeme dar açıdan kaleye şut attı ama, kaleci bu pozisyonda şanslı idi.

Djaniny kart cezası nedeni ile bu maçta görev alamadı, aslında iyi ile kötü arasında tartışılabilecek bir oyuncu olan Djaniny, maalesef bu Maçın ilk devresi itibarıyla arandı desek yanlış dememiş oluruz, Ekuban forvet hattında elinden geleni yapmasına rağmen istenileni veremiyor.

Bireysel olarak oyuncuları eleştirmek istemiyorum ancak, 15 günlük milli arada ne iş gördüklerini, bu arayı nasıl değerlendirdiklerini merak ettim, çünkü ben bu milli arada takımın iyi dinlenip, iyi çalışıp ve daha motive dönüş yapmalarını, özellikle bu deplasmanda daha hırs, istek ve arzulu olmalarını beklerdim ama maalesef beklediğimle kaldım, takım olarak sanki bir bitkinlik, bıkkınlık ve buna mükabil yorgunluk olduğunu hissettim.

Maçın ilk devresi böylelikle, pozisyonsuz ve kısır bir futbolla 0-0 sona erdi, bu devreye dair kayda değer bir şeyler yazmak isterdim ancak nasip ikinci yarıya diyelim.

Maçın ikinci devresinede Sivasspor iyi başladı, baskı kurdu ancak pozisyon bulmakta zorlandı, Trabzonspor oyunu dengeledi, karşılıklı kısır ataklarla mücadele orta sahada daha çok oynandı.

Yunus Mallı’nın oyundan düşmesi, oyunumuzu çok etkiledi, hoca onu oyundan alacak diye beklerken, 70.dakikada Yusuf yerini Filavio’ya bıraktı, bu değişiklik bana göre yanlıştı.

Bu maça dair, aslında söylenecek tek şey, milli arada takımın yeteri kadar dinlenip çalışmadığı gerçeğinin yansıması oldu bu maç. Bunun ne anlama geldiğini, neden böyle olduğunu hocaya sormak ve hocadan gerekli açıklamayı almak gerekiyor ve bunun tekrarlanmaması gerektiği konusunda da, hocanın dikkati çekilmeli diye düşünüyorum.

Her şeye rağmen, ileride bitirici oyuncun olmayınca, kötü de oynasan, yaptığın mücadelenin getirdiği kısır pozisyonlardan en az birini gole çeviremiyorsun, o bitirici her zaman işi bitirip, kötü de oynasan kazanmanı sağlayıp, hanene üç puanı yazdırabilir, bu konuda bu maçta şansız olduğumuzu düşünüyorum.

Maça beş dakika ilave süre eklendi, bu süre içerisinde, hani büyük takımların yaptığı gibi baskı kurup, maçı kazanmak adına varını yoğunu ortaya koyarsınya, maalesef Trabzonspor’dan bu hamleyi, bu arzuyuda göremedik, böylelikle bu deplasman da, kısır futbol, kısır sonuçla 0-0 berabere sona erdi.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN