Künye
Menü
KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR

Hiç kimse vazgeçilmez değildir, sen kendini vazgeçilmez zannedersin hepsi bu, insanlar sana hakettiğinden fazla değer verdiğinde, sende kendini haketmediğinden fazla görürsün bütün mesele budur.

Bunu neden söyledim şimdi, eski kalecimiz Onur Recep Kıvrak için söyledim.

Daha gencecik çocukken, İzmir’den Karşıyaka spor klübünden, Trabzonspor’a 2007-08 sezonu başında, genç oyuncu, kaleci olarak transfer edildi Onur, o dönem üçüncü kaleci olarak kadroda yer aldı, kısa bir süre sonra, göstermiş olduğu üstün performans onu, hızla yukarılara taşıdı, önce Tolga Zengin’in yedeği oldu, sonra Tolga Zengin’ide keserek, Trabzonspor’un birinci kalecisi oldu.

Tabi bu yükselişinde, kesinlikle kalitesi ve yetenekleri ön ayak oldu, uzun zaman Trabzonspor’un kalesini başarılı bir şekilde korudu, her futbolcu gibi, onunda zaman zaman form düşüklükleri oldu, bu gayet normaldi.

Onur, göstermiş olduğu performans olsun, sergilemiş olduğu kişiliği olsun gerçekten örnek alınacak bir duruştu, zaten kısa zamanda Trabzon’da taraftarın sevgiliside oldu, artık onur vazgeçilmezler sınıfına girmiş ve büyük bir taraftar fan kitleside olmuştu.

Milli takım kariyeri, Trabzonspor kariyeri hep taktir edildi, ayrıca 2010-11 sezonu şikeden dolayı hakkımızın yendiğini, cesurca her platformda söyledi, Trabzonspor’un şike konusunda sembolüde olmuştu.

Ancak, zamanla kaptanlığında verdiği öz güvenle, artık kendini sanki klübün üzerinde görmeye başlamıştı, burada çok yanıldı.

Arkasında taraftar kitlesi olmasıda onura cesaret veriyor olmalıdı ki, artık kendini tanıyamaz olmuştuk.

Yurt dışı kampında, yöneticilerle tartışıp, kampı terk etmesi, hocasının önüne formasını çıkarıp bırakması, tataftar gruplarından bazıları ile kavgalaşması, artık kabul edilebilir bir durum değildi.

Yönetim ne zaman cezalandırmak istese, arkasına taraftarı alarak buna engel oldu, öyleki artık performansı da beklenen gibi değil ve kötü kötü goller yiyordu.

En son bardağı taşıran son damla olarak Burak yılmaz’ın taraflarla yaşadığı polemikte Burak’tan yana tavır alarak, onu çok seven o taraftarı oldukça üzmüştür.

Artık onu seven tataftarda onu eleştirmeye başlamış, kötüde performans gösterirken son yaptığıda sonu oldu ve yönetim kurulu tarafından süresiz kadro dışı bırakıldı.

Sevgili kalecimiz Onur, ve onu sevenler zannetti ki bunun yeri dolmayacak çok pişman olacağız, ama hiç de öyle olmadı Trabzonspor’un alt yapısı Cevherler dolu onurlar dolu, uğurcan ve arda çok güzel kala açığını kapattılar Trabzonsporlu hiç o gün bugündür şimdi senden aradığı da yok, demekki hiç kimse vazgeçilmez değilmiş, demekki onur efendi sen de vazgeçilmez değil misin, kendini öyle San ne diyordun ama bak artık esamem bile okunmuyor.

Bazı resmi kurumlarda olur bu tip insanlar, kendi yaptığı işi başkasının yapamayacağını hep düşünürler, Kendilerini vazgeçilmez zannederler, emekli olduklarında bulundukları kurumun çökeceğini batacağını zannederler, Ama emekli olup gittiklerinde de hiçte o düşündükleri gibi olmaz yerleri çokta güzel dolar.

Hiç düşünmezler ki devlet her zaman 20 yaşındadır, hiçbir zaman yorulmaz, hiçbir zaman bir işi yarım kalmaz her işi olacağına varır. 

Sevgili onur da, onu sevenlerde bu tiplerdendi, Bilemediler ki Trabzonspor her zaman 20 yaşındadır, her zaman işini kotarır, işini olacağı yere vardırır, bir işi yarım kalmaz.

Geçmişte de çok Onurlar geldi geçti bu Trabzonspordan, hatta ondan kat ve kat daha büyük oyuncular, kaptanlar geldi geçti bu kulüpte, onların bile miyadı doldu bıraktı gittiler hiçbir zaman Trabzonspor onların beşine alamadı hep yerlerini doldurdu, bundan sonra da dolduracaktır kimse vazgeçilmez değildir.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN