Künye Reklam
Menü
Kimse Kusura Bakmasın | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Kimse Kusura Bakmasın

KİMSE KUSURA BAKMASIN 

Yusuf yazıcı’ya. haksızlık yapıldığını düşünüyorum, neden mi? 
çünkü;
Yusuf’a bu günlerde hakaret eden insanların çoğu egoist düşüncede olan insanlar bir çoğu lafügüzaf sözler ediyor.

Bu ağır eleştiri yapanlar, egoistce düşünüp Yusuf’a hakaretler edeceğine, empati yapıp, Yusuf’un da, kendileri gibi egoist düşündüğünü ve haklı sebepleri olabileceğini hiç düşünmüyorlar bir de böyle düşünmeliler.

Onca lafügüzaf laflar edeceğine, yaşı müsait olanlar, bir an kendilerini Yusuf’un yerine koyup düşünebiliyorlar mı? yada yine yaşı müsait olanlar, Yusuf’un yerinde kendi öz evlatları, oğulları olduğunu bir an olsun düşünebilirler mi?

Hayır düşünemezler, çünkü bu düşüncede olabilseler, Yusuf’un haklı sebepleri olabildiğini düşünebilir ve onca lafı hakareti etmezlerdi.

Twitter’da bir twit gördüm, Düz mantıkla ilk baktığında güzel bir Tweet çok hoşuma gitmişti, zaten sosyal medyada bir çok kişinin de çok hoşuna gitmiş olacakki, patladı gitti.

Neydi bu tweet, “Trabzonspor’un alt yapısından yetişip, nüfus cüzdanına da Trabzon yazan birinin Trabzonspor’un şampiyonluğundan daha büyük ne hedefi olabilir ki? satın gitsin” idi.

Şimdi ben size, Bir gencin Trabzonspor’un altyapısından yetişmiş olmasına rağmen, Trabzonspor’un şampiyonluğundan daha büyük hedefleri neler olabilir, biraz bahsedeyim.

Asla vaz geçemeyeceği anne ve babasının hayat boyu yokluk, gıtlık, sefillik ve fakirlik içinde yaşadığını bilmek, kardeşlerinin ve kendinin bu hayatta, maddi imkansızlıklardan dolayı yapmak isteyipte yapamadığı, almak isteyipte alamadığı onca şeyi bilmek ve onun ne demek olduğunu yaşamak ve anlamak, 

Bunun üzerine oyuncuya yapılan 3 yıllığına bonuslar hariç, eski paramızla yaklaşık 60 tirilyonluk bir teklif, ayrıca bonuslarla toplamda, üç yılda yaklaşık 75 tirilyon gibi bir meblaa kazanabilme fırsatı gelmişken,

Yukarıda bahsettiğim Bütün hayatının tamamen değişebileceği bir fırsatı yakalamak, belki bu fırsatın bir daha kendisini bulmayacağını düşünmek, öyle ya, yaptığı işte, formsuzluk, sakatlık ve şansızlığın bol olduğunu bilmek, 

Ayağına gelen bu teklifle, anne, baba, kardeş, eş, çoluk çocuk, belkide torunların ve kendi hayatının geleceğini, yani hayatlarının tamamını, maddi olarak garanti altına almak gibi bir fırsat ve hedef gelmişse önüne, 

Şimdi o ahkam kesen egoist ve lafügüzaf olanlara soruyorum!!!

Siz olsanız, Trabzonspor’un şampiyonluğu hedefini görmeyip yada affınızı isteyip bu yukarıda saydığım yaşam fırsatını kendine hedef koymaz mısınız acaba?

Hiç boşuna demogoji yapmayın, Yusuf’u eleştirenlerin %99’u Yusuf’un yaptığının aynısını düşünür ve yapmaya çalışır buda bir futbolcunun en doğal hakkıdır.

Şimdi zaten gerçekleşmeyen bu transferden dolayı kimse Yusuf’a tepki koyup cephe almasın, bak Trabzonspor’un şampiyonluk hedefi var, hadi bakalım şimdi menfaatimiz Yusuf’a sarılmayı onu desteklemeyi gerektiriyor, bu nedenle üzerimize düşeni yapalım ve oyuncumuza sarılıp şampiyonluk yolunda sahip çıkalım.

Şampiyonluk geldikten sonrada inşallah, çok daha büyük meblalara Yusuf’un Avrupa’ya transferini gerçekleştirir ve alkışlayarak göndeririz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?