Künye
Menü
KENDİNİ SPORA ADAMIŞ KOCA YÜREK | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

KENDİNİ SPORA ADAMIŞ KOCA YÜREK

Trabzon futboluna büyük katkıları olan, her zaman futbolla iç içe yaşayan bir değerimiz, iş adamı sn. Celil Hekimoğlu var Trabzon’da.

Kendisini bir iş adamı olarak evvelden beri tanıyoruz bu ayrı bir konu da, Trabzonspor’a Başkan adayı olduğu kongrede kendini yakından tanıma imkanı bulduk ve çokta memnun olduk, ayrıca sevdik de kendisini.

Trabzonspor başkanlık yarışında, az bir farkla başkanlığı sn. Usta’ya kaptırmasına rağmen, bu durum karşısında başka adayların çok rahat dava edebileceği kongreyi, Trabzonspor zarar görmesin diye dava etmedi, bu şaibeli mağlubiyeti kabul etti ve küsmedi de.

Daha sonraki dönemlerde, hep Trabzonspor’un maddi manevi yanında oldu, desteğini hiç bir zaman esirgemedi, bu davranışıda taktire şayandı. Mesela, en pahalı localardan satın aldı; 500’den fazla çalışanına her sene yeni forma hediye ediyor. Bunun yanında stadyumda reklamları dönüyor. Karşılıksız elini cebine atıyor. Birileri gibi bunları sağda solda da konuşmuyor. Trabzonspor bizimdir diyor. 

Hekimoğlu Şirketler grubu bünyesindeki Hekimoğlu Trabzon FK, 1986'da merkez Düzyurt köyünde kurulmuş bir spor kulübüdür. Kamyoncular kulübü olarak da bilinen kulüp 2012-2013 sezonunda tarihinde ilk kez 3. Lig'e yükselmiş, ertesi sezonu da şampiyon olarak 2. Lig'e yükselen ilk köy takımı olmuştur.

Hekimoğlu Trabzon şu anda mücadele ettiği 3.lig 1.gurupta sıralamada Nazilli Belediyespor un önünde iki puan farkla lider durumda, sn. Celil Hekimoğlu’nun katkılarıyla müşiş mücadeleler veren Hekimoğlu Trabzon ligin bitimine altı hafta kala, kalan maçlarda göz önüne alındığında, şampiyon olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu mücadelesi taktir edilesi takım, maçlarını Trabzon’da Ahmet Suat Özyazıcı stadında oynamakta, fırsatım oldukça maçlarına gidiyor ve yerinde takip ediyorum, seyircisi oldukça kalabalık, taraftarın gücünüde arkasına alan bu mütevazi kulüp, yakın gelecekte adından ulusal bazda da çok söz ettirecek.

Celil Hekimoğlu için çok şey yazılabilir; 

İnsanın gönlünü, sevgisini, şefkatini, merhametini, maddi, manevi bütün olanaklarını, spora, Trabzonspor’a, Trabzonlu gençlere adaması, kazandıklarını şehirle paylaşması ve hiçbir karşılık beklemeksizin bunları yapması alkışı hak etmiyor mu? Bu sevgi para vermekten öte bir kavramdır. 

Celil Hekimoğlu olmak için Trabzonlu Trabzonsporlu olmanıza da gerek yok. İnsan olmak kafi…

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR )


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN