Künye Reklam
Menü
Kayıp İki Puanı Hocaya Yazarım | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Kayıp İki Puanı Hocaya Yazarım

KAYIP İKİ PUANI HOCAYA YAZARIM

Yorgun takım Galatasaray’dı 
Dinlenmek için Avrupa mücadelesine yedek kadro ile çıkan Trabzonspor’du,
Kötü oynayan özellikle deplasmanda kötü oynayan Galatasaray’dı,
Evinde iyi oynayan ve kağıt üzerinde bu maç İçin favori takım Trabzonspor’du

Galatasaray’ın golcüsü bile yok, hücum yapmakta aciz bir takım ken, bu maçta ne oldu da, bu yorgun takım Trabzonspor’a karşı mücadeleci ve bir anda deplasmanda iyi oynayan takım haline geldi.

Buna acaba Trabzonspor’un korkak futbolu davetiye çıkardı diyebilirmiyiz evet diyebiliriz, çünkü anlaşılması zor bir şekilde korkak oynadık, golü bulduktan sonra hepten rolantiye aldık işi.

Kaleci zaman geçirir, Nwakaeme el fireni gibi kendine kadar gelen topu geri pas yaparak oyunu iyice yavaşlatır, anlamsız bir şekilde takım olarak 1-0’ı korumanın telaşına kapıldık.

Bunu türbinlerde biz gördük ve bunun böyle gitmeyeceğini anladık, yıprandık ama bizim buna müdahale şansımız yoktu tabi, bu korkak ve geri yaslanmış ve skoru koruma futboluna, sağolsun Ünal hoca tuz biber ekti.

Ekuban’ı oyuna alırken, hossaini’yi dışarı alması hocanın maçtaki en büyük hatasıydı, bu değişikliği yanlış yaptığını hemen anlayan hoca beş dakika sonra ilk yapması gereken hamleyi yaptı, Yusuf’u dışarı aldı ama,

Az evvel, Yusuf’u alıp ekubanı koyması gerekirken, hossaini’yi alması o alanda açık yaratmasına sebebiyet vermesi sonucu, bu açığı Doğan’la kapatmaya çalışsada, doğan bu açığı kapayamadı, 
Ama iş işten çoktan geçmişti.

Maalesef bu hatayı iyi kullanan Galatasaray baskısını artırdı ve golü buldu, aslında Trabzonspor ikinci belki üçüncü golü bulacak pozisyonları buldu ama talihsizlik olmadı işte.

Galatasaray’a karşı ikinci belki üçüncü golü bulamıyorsanız, bu sonuca katlanırsınız.

Maçın 90. Dakikası gelmiş, hala 1-0 öndesin, Galatasaray baskısını iyice artırmışken ve hala oyuncu değiştirme hakkın saklı iken neden üçüncü oyuncu değişikliğini yapmazsın, sırf oyunu soğutmak İçin, Galatasaray’ın baskısını soğutmak İçin bile olsa, bu değişiklik yapılmalıydı.

Ayrıca bu Uğurcan Çakır’a, gereksiz zaman geçirmeleri ile bizi ve takımı germesine ve salak salak sarı kartlar yemesine gerek olmadığını biri yada hocası hatırlatmalı ve ciddi şekilde uyarılmalı.

Her neresinden bakarsan bak, bu puan kaybı hiç olmadı be hocam, bu kayıp iki puanı sana yazarım hiç kusura bakma, siz bu uyuşuk ve zaman geçiren ayrıca skoru koruma iç güdüsü ile oynanan oyuna müsade etmemeliydiniz.

Sizin bu acemice hatalarınızla, Bu cefakar taraftara çok yazık oluyor hemde çok yazık oluyor be hocam.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?