Künye Reklam
Menü
Kardeşiz Ama Minzi Parayla | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Kardeşiz Ama Minzi Parayla

KARDEŞİZ AMA MİNZİ PARAYLA

Kayserispor maçında beklenildiği gibi, seyirci olmadı yani, bu maç çok az seyirci karşısında oynandı.

Burada bu maç proğramlarını yapan akıllılara bir çift lafım olacak, Trabzonspor klübünün maç saati, iftar saatine çok yakın olduğundan, ileri bir saate kaydırılması talebi, cevap bularak saat 20:00’da olan maç, 20:30’a alındı.

Peki kardeşim, bukadar mütevaziliğiniz üzerinizde iken, bu saati 21:00 yada 21:30’a alsaydınız karnınızmı ağrırdı, anlamadım, neden bu insanlara işkence ediyorsunuz bundan keyifmi alıyorsunuz anlamak mümkün değildir.

Trabzonspor maça  Uğurcan, K. Ahmet, Hüseyin, Hosseini, Novak, Sosa, Yusuf, A. Ömür, Amiri, Nwakaeme, Hugo Rodellega 11’i ile çıktı.

Trabzonspor maça seyircinin eksikliğiyle olacakki tutuk başladı ama, bireysel yıldızlarının yetenekleri ile maçın ilk 20 dakikasında Sosa’nın güzel frikik golü ve Yusuf Yazıcı’nın müşiş golü ile 2-0 öne geçti. 

Maçın ilk devresinde, Trabzonspor daha önceki maçlarına nazaran, daha az pas yapabildi, bunda Kayserispor’un baskılı oyunu etken oldu diye düşünüyorum.

Maçın 25. dakikasından itibaren Trabzonspor tamamen kontrolü eline aldı ve çok rahat bir görüntü içine büründü. Bu rahatlık Trabzonspor’a yaramadı ani bir atakta Kayserispor Hasan Hüseyin ile 32. dakikada golü buldu ve maç 2-1’e geldi.

Bu gol Kayserispor’u ateşlesede Trabzonspor kontrolü elinden bırakmadı, maçın ilk yarısında Nwakaeme kötü performans gösterirken Sosa ve Yusuf oldukça iyiydiler.

Maçın ilk yarısında başka gol olmayınca taraflar devre bu skorla girdiler.

Maçın ikinci yarısına Kayserispor baskılı başladı pozisyonlar da buldu, ancak değerlendiremedi, maçın 60. dakikalarında Trabzonspor etkisini tekrar hissettitmeye başladı derken 64. Dakikada Rodellega’nın büyük hatası ile Hasan Hüseyin kendinin ve takımının ikinci golünü kaydetti durum 2-2 oldu.

Bu golün ardından, 65. dakikada Nwakaeme’nin müşiş asistini Abdülkadir ömür mükemmel takip ve vuruşla gole çevirdi tekrar Trabzonspor öne geçti 3-2

Bi ara orta sahaların kolay geçildiği bölüm yaşandı, bu bölümde her iki takımda pozisyonlar buldular ancak etkili pozisyon yoktu, maçın 82. dakikasına gelindiğinde Trabzonspor biraz daha etkili ve rakibine göre daha üstündü.

Bu üstünlük golü getirdi zaten, 84. dakikada abdüşün ara pasında Novak durumu 4-2’ye getiren golü kaydetti.

Maçın 87. dakikasında sahanında yıldızı olan Abdülkadir oyundan alkışlar eşliğinde çıktı, taraftar oldukça neşeli ve keyifli anlar yaşadı, Ramazan’ın bu ilk gününde iftara yetişmedi ama sahura Kayseri pastırması tadında girdik.

Maçın kalan dakikalarında başka gol olmayınca Trabzonspor Kayserispor’u 4-2’lik bir skorla rahat geçti.

Kayserispor kardeş takımımız ancak, bu başka profesyonellik var burada, rahmetli dedem çok derdi Kardeş, Kardeş ama MİNZİ parayla.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?