Künye
Menü
Jose Mourinho’nun Gazına Gelmeden | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Jose Mourinho’nun Gazına Gelmeden

Jose Mourinho’nun Gazına Gelmeden

UEFA Konferans liginde, rakibimiz Roma ile bu akşam İtalya’nın başkentinde oynayacağımız rövanş mücadelesinde, hedefiniz tatbiki turu geçmek, ancak ilk maçta evimizde 1-2 kaybettiğimiz mücadelenin dezavantajı ile rövanşın lehimize dönebilmesi için hayli bir mücadele içinde olmamız gerektiği de bir gerçek.

Trabzonspor Roma’yı iyi tanıyor, kadrosunun 410 milyon Euro değerinde olduğunu, 40’ar milyon euro’luk en az iki, belki son transferi ile üç oyuncusunun olduğu ve onlarca milyon euro’luk bir dizi oyuncuyada sahip olduğu gerçeği ortada iken, bu Roma’nın ne kadar değerli ve iyi bir takım olduğunu ortaya koyuyor.

Bu gerçeği bilerek, ünlü hocaları Jose Mourinho’nun, Trabzonspor için sarfettiği güzel ve gurur verici cümleleri ile gaza gelmeden, kendimizi ve haddimizi bilerek mücadele ettiğimizde, neler başarabildiğimiz gerçeği de tarihimizde mevcuttur, yine başarabileceğimizde bir gerçektir.

Trabzonspor’un maça oldukça istekli ve arzulu başlamasını bekliyorum, böyle başladığımızda, Roma’nın ise maça tedbirli başlayacağını umarak, ilk golü Trabzonspor’un bulacağını ve bu golden sonra 1-0’lık üstünlükle maçı uzun süre önde götüreceğimizi düşünüyorum.

Maçın 1-0 Trabzonspor üstünlüğü ile devam etmesi, Roma’da maç uzayacak buna gerek yok, 90 dakikada işi bitirme isteği doğuracak ki, bu durumda Roma’nın Trabzonspor üzerine baskı kuracağını tahmin etmek zor olmasa gerek, işte tamda bu anda, Abdullah Avcı’nın taktiği ile öğrencileri, Roma’nın bu baskısına dur diyerek, maçı kontrolü altına alacağı, bu kontrolde Roma’nın gerileceği ve hata yapacağını umarak, zaten iyi olan hücum hattımızla 2. Gole ulaşacağımızı tahmin ediyorum.

Bu durumda 2-0’ı bulan Trabzonspor’un maçı vermeyerek turu geçeceğini, olmazsa, uzatma dakikalarında bu senaryo ile turu geçeceğimizi, oda olmazsa, penaltı atışlarında, uğurcan’ın üstün başarısının turu getireceğini düşünüyorum, evet turu geçebileceğimizi düşünüyorum.

Tatbiki hayal kurmuyorum, Roma’nın da turu geçebileceğini, hatta bunu ilk 90 dakikada Trabzonspor’u yine mağlup ederek yapabileceğini buna gücünün olduğunu herkes gibi bende biliyama benimki, fanatiklik değil inanmak ve teslim olmamak.

Ha olduki, turu geçemedik elendik, kesinlikle Trabzonspor’a, oyunculara veya teknik ekibe kızmayacağım, bilakis desteğimi artırarak devam ettireceğim, çünkü bu ekip bu yıl bizi kendi ligimizde şampiyon yapacak ekiptir.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN