Künye Reklam
Menü
İstatistikler Mini Etek Gibidir | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

İstatistikler Mini Etek Gibidir

İSTATİSTİKLER MİNİ ETEK GİBİDİR

Bu hafta pazartesi deplasman da karşılaşacağımız Başakşehir ile Trabzonspor’a ait bazı matematiksel istatikler vereceğim, 
aslında bu yönde bakıldığında bu maç için, işimizin çokta kolay olmadığı açıkça görülmektedir.

Başakşehir ile Trabzonspor’un kendi aralarında yaptıkları son 10 lig maçına baktığımızda, Trabzonspor rakibine karşı 4B, 5M ve sadece 1G elde ettiğini görüyoruz.

Bu galibiyeti de, maalesef 15.02.2015’de Trabzon’da almışız ve yine maalesef 07.11.2015’den beri, içerde yada dışarda Başakşehir’i mağlup edemiyoruz.

Başakşehir ile oynadığımız son 10 lig maçında, Trabzonspor 9 gol atıp, kalesinde ise 15 gol görmüş.

Trabzonspor, Başakşehir ile oynadığı son 5 deplasman maçında, inanması zor ama sahadan, 2B’lik, 3M ile ayrılmış.

Trabzonspor, lig ve Avrupa olmak üzere oynadığı son 5 maçından 3G, 1B ve 1M ile ayrılmış, bu maçlarda 13 gol atıp, kalesinde 7 gol görmüş, ayrıca bütün maçlarda da gol yemiş durumunda maalesef gol yemediğimiz maç yok.

Başakşehir, lig ve Avrupa olmak üzere oynadığı son 5 maçından 4G, 1B ile ayrılmış, bu maçlarda 11 gol atıp, kalesinde 4 gol görmüş.

Şimdi, bütün bu istatistiklere bakıldığında favori Başakşehir görülüyor olabilir ama, istatistik için söylenmiş çok önemli bir söz var, “istatistikler mini etek gibidir çok şey gösterirler ama en önemli şeyi göstermezler” diye. (Futbol sahada oynanıyor)

Ben diyorum ki, bu maça dair istatistikler aldatmamalı çünkü, bu istatistiklerin kayda geçtiği zaman aralığında, Başakşehir oturmuş ve tecrübeli bir kadroya sahipti ayrıca hedefe oynayan bir kadro idi ve dahada önemlisi çok büyük devlet, federasyon ve İBB desteği vardı.

Bu süre zarfında Trabzonspor Başakşehir’in tam tersine çok kötü bir kadro ve istikrarsız bir yapı içerisinde idi ayrıca federasyon ve bazı güçler tarafından tamamen itibarsızlaştırılmaya çalışılıyordu.

Demek istediğim, bu gün işler tam tersine durumda, Başakşehir’in o eski gücü ve arkasındaki desteği yok artık, buna istinaden Trabzonspor’un kadro yapısı iyi ligin en iyi futbol oynayan ekibi ve şampiyonluğun en büyük adayı olması dolayısı ile artık,

Bu istatistikler farklı yazılmaya başlayacaktır. Bu maçtan itibaren Trabzonspor Başakşehir’i mağlup ederek hedefine iyiden iyiye odaklanarak kitlenecektir.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?