Künye
Menü
İPTAL OLAN ÜYELİKLER NE OLDU? | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

İPTAL OLAN ÜYELİKLER NE OLDU?

 

Trabzonspor, kimsenin oyuncağı yada gönlünü eğlendireceği yer değildir, hele hele hiç kimsenin egosunu tatmin edeceği ve buradan hasım gördüğü insanlarla hesaplaşabileceği yer hiç değildir.

Geçmiş dönemlerde defalarca Trabzonspor’da yöneneticilik yapmış insanlar, rahmetli Demirel gibi defalarca gittiler, defalarca geldiler. Tabiki hepsini aynı kefeye koymak yanlış olur ancak, bunların içinde öyle yöneticiler gördükki iki kelimeyi bir araya getirip konuşamayan, Trabzonspor’dan başka kimliği olmayan içleri sevda ve hizmet aşkıyla değilde, kin ve nefretle dolu, bu saydığım insanlar Başkan düzeyinde değil ama yönetici düzeyinde çok görüldü, tabi bu tip yöneticilerin Trabzonspor yönetimlerinde bulunmaları biraz mecburiyetten de olsa, yönetimleri oluşturan başkanların suçu dur. 

Ben genel kurul üyesiyim, genel kurullara giderim iyide takip eder ve nabız yoklarım, bizim bu camia dünyanın hiç bir yerinde yoktur, 2000 yılının kongresinde 
sn. Özkan SÜMER 576 oyla başkan seçildi 
sn. M.Ali YILMAZ aday olmamasına rağmen, arkadaşları tarafından aday gösterildi ve hiç bir çalışma yapmadan kongreye bile gelmeden 503 oy alarak rakip olmak istemediği,
sn. Özkan SÜMERE ‘e karşı mağlup ettirildi. 

İşte ne olduysa o kongreden sonra oldu, tam bir M.Ali YILMAZ düşmanlığı yaparcasına, onun transfer ettiği oyuncular satıldı kovalandı yine buna rağmen Trabzonspor o yılı şampiyon bitirmesi beklenirken dördüncü bitirdi, daha sonraki sezona bu yönetim yeniden yapılanma ile hazırlandı ve Trabzonspor tarihinde ilk defa son anlarda ligde kaldı.

Şunu demeye çalışıyorum, bu tarihten sonra herkes başkan olabildi, her önüne gelen yeterliliğine bakılmaksızın Trabzonspor yöneticisi oldu.
Tabiki her dönem olduğu gibi bu dönemlerde de, üye kayıtları yapıldı ancak son yönetimin için de bulunan 
sn. Hayrettin HACISALİHOĞLU önceki dönemin başkanlarından,
İbrahim E. HACIOSMANOĞLU’na kininden resmen ondan intikam almak amacıyla yaptığı kulislerle ki çok iyi kulis yapar, Ahmet AĞAOĞLU’nun listesinden yönetime girerek asbaşkan oldu ve en önemli icraatı yani intikamını işleme koydu neydi bu?

HACIOSMANOĞLU’nun üye yaptığını öne sürdüğü 1600 delegenin üyeliğini askıya aldırarak iptal ettirdi.
İptal olan üyeliklerin yeniden müracaat ederek üyeliklerindeki yanlışlıkların düzeltilerek, tekrar üye yapılacağını ilan etselerde bu 1600 üyeden yaklaşık 400 civarında kişisi yeniden müracaat etti ve geri kalan 1200 üye güme gitti.

Peki kardeşim bu üyeliklerde yanlışlık varsa, onu düzeltseydiniz de bu işi iptal aşamasına getirmeseydiniz daha şık olmazmıydı, olurdu ama buradaki asıl amaç, HACIOSMANOĞLU’dan intikam almaktı ve bunu aklınca başardı. Görevinide tamamlamış olmanın rahatlığıyla yeni AĞAOĞLU listesinde olmayarak yönetimden ayrıldı.

Bir çok tanıdığım var, üyelikleri iptal olan aidatlarını yatırmış, Trabzonspor’a katkıları olmuş genel kurullarda oy kullanmış hatta 
sn. HACISALİHOĞLU’nunda içinde olduğu yönetime oy vermiş, ama keleğe gelmiş, şimdi bu üyelerin günahını kim ödeyecek? bu üyelerin yenen hakları ne olacak?adaletsizlikten bahsettiğimiz ve şike ile hakkı yenmiş Trabzonspor, 
üyesinin kakkını yer mi? yememeli bu durum yeniden ele alınarak düzeltilmeli, iptal olan üyeliklerin geri iadeleri yapılmalıdır. Yapılmak zorundadır.

Yoksa hak yenmiş, yani kul hakkı yenmiş olur çok yazık.
Bu durum Trabzonspor’a hiç yakışmamaktadır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN