Künye Reklam
Menü
İnanılır Gibi Değil Ama Gerçek | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

İnanılır Gibi Değil Ama Gerçek

İNANILIR GİBİ DEĞİL AMA GERÇEK

Son haftalardaki kötü gidişten mütevellit, bütün sosyal medyada ve Trabzon camiasında hoca, yönetim ve oyuncu kadrosuna ağır eleştiriler yapılması, haftalardır bu eleştiriler ışığında müsabakalara stresle çıkılması, bu maç özelinde de hemen maçın başında kendini gösterdi.

Koskoca Trabzonspor, kendi sahasında defansta, kendi yarı alanında kalarak rakibini karşılar anlayışla oyuna başlaması ve akabinde sekizinci dakikada gol yemesine rağmen bu anlayışı devam ettirmesi anlaşılır ve inanılır gibi değil.

Trabzonspor’dan beklenen, rakip kim olursa olsun, Eğer müsabaka kendi evinde ise oyuna baskılı başlamak, İlk 10 dakika içerisinde golü bulup, rahatlayıp keyif veren bir oyun oynamaktır, ancak Trabzonspor iki pası bir arada yapamayınca bu sadece hayallerde kaldı.

Novak ve Pereira ile kanat atakları, sosa ve A.Parmak ile orta saha organizasyonları yapıp oyunu elimizde tutmasını becerirdik. Sörlhot orta sahaya, defansa gelip top kovalardı, bu rakibi hırpalardı, şimdi ise onların yerlerine oynayanlar mücadelesiz, yumuşak, hırsyan ve kaliteden uzak olunca, skora bakmayın, bugünkü etkisiz Trabzonspor ortaya çıkıyor maalesef.

Trabzonspor, Kasımpaşa karşısında bekleyerek kontra ataklarla şans arayan anlayışına devam etiği sırada, 23. dakikada bir kontra atakta, sağ bekimiz Serkan’ın şık bir vuruşu ile maçta eşitliği sağladı çok şükür 1-1

Maçın 30.dakikasında stoper Hugo ayağındaki topu yan pas yaparak kulübeye dönüp, iki elini yana açarak ve akabinde yine iki eli ile arkadaşlarını işaret ederek, ben ne yapayım şunlarla bu iş olmayacak der gibi bir hareket yaptı, bu her şeyin özeti idi.

Hugo bu hareketinin hemen bir dakika sonrasında, 31.dakikada defanstan direk hücum hattına öyle bir top attı ki, A.Ömür Nwakaeme’ye alda at dedi ve Nwakaeme takımının ikinci golünü kaydederek skoru 2-1 yaptı.

Bu golle Trabzonspor’da Nwakaeme’de coştu ve orta alandan önüne atılan topu kendi bildiğimiz top cambazlığı ile önüne katarak kaleye indi ve kendinin ikinci takımının üçüncü golünü kaydetti skor bir anda 0-1’den 3-0’a geldi.

Bu arada hatalarımıza da devam ediyoruz, çıkarken kaybettiğimiz bir topu eski oyuncumuz Yusuf Erdoğan gole çevirerek skoru 3-2’ye getirdi, bu gol, inşallah havlu atmak üzere olan Kasımpaşa’yı diriltmez dedirtti.

İlk devre itibarı ile çok bireysel hata, çıkarken top kayıpları yaşadığımız bir gerçek, ayrıca etkisiz kalan oyuncuların çokluğunu da gördük, bu skor iyi oyun oynadığımızı göstermez, böylece şaşkınlık içerisinde devre arasına 3-2 üstün girdik.

Maçın ikinci devresinde, iki takımda ilk devreye göre daha dikkatli oynadı, sürekli karşılıklı ataklar ve karşılıklı top kayıpları yaşandı.

Serkan Asan’ın rakibini ceza sahası içerisinde düşürmesine hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi ve bu penaltı atışını eski oyuncularımızdan Aytaç Kara kullandı fakat Uğurcan Çakır bu penaltı atışını kurtararak gole izin vermedi.

İkinci devremin 75.dakikasında A.Parmak Kamil Ahmet’in yerine oyuna girdi ve iki hafta takımdan ayrı kalmasının sıkıntısını yaşadı.

Bu arada penaltı kurtaran Uğurcan, iki pozisyonda daha, mucize gibi müthiş kurtarışlar yaparak yüreklere su serpti.

Trabzonspor’un bu akşamki maçta ortaya koyduğu görüntü ve performans bu ligde hedefe giden yolda, yarışması için yeterli olmadığını söylesek yanlış söylememiş oluruz diye düşünüyorum.

Belliki yeni katılan oyuncuların daha çok zamana ihtiyaçları var ve sakatlarında geri dönüp uyum sağlamaları zaman alacak ve bu zaman içerisinde de atı alan Üsküdar’ı geçmiş olacak maalesef.

Maçın 87.dakikasında yine bir bireysel hata sonucu ceza sahasına yapılan bir ortada, Edgar ters bir vuruş yaparak Uğurcan’ı zor durumda bıraktı, Uğurcan bu topa müdahale etmesine rağmen gol olmasını engelleyemedi, maç maalesef 3-3’e geldi.

Böylesine bir maçta ve kurak toprağın suya ihtiyaç duyduğu gibi galibiyete ihtiyaç duyduğumuz bu maçta nasıl olurda bukadar basit hatalar yaparak maçı galibiyetle tamamlayamayız inanmak mümkün değil.

Skor 3-3’e gelince Trabzonspor’un morali oldukça bozuldu ve bu anında sahaya yansıdı ve bu yansıma akabinde rakip Koita ile müthiş bir gol bularak, Kasımpaşa’yı 3-4 üstünlüğe taşıdı.

Bu müsabaka sonrası, ister hoca değiş istersen başkan değiş ama değişen hiç bir şey olmayacak, bu açıkça görülmüştür, çünkü atı alan Üsküdar yolunu yarıladı bile sen halaa yerinde sayıyorsun.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?