Künye
Menü
İnanan İçin Çok Zor Değil | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

İnanan İçin Çok Zor Değil

İNANAN İÇİN ÇOK ZOR DEĞİL 

Bu günlerde 15 günlük milli takım arasındayız, bu arada olabildiğince Trabzonspor’un dinlenmesi, dinlenirken çalışması ve eksik yönlerini gidermesi gerekmektedir.

Bu milli ara dönüşünde yoğun bir maç trafiği ve temposu bizi beklemektedir. Şöyle bir fikstüre baktığımızda ligin ilk yarısında 10 maç daha oynayacağız, bu 10 maçın 6 tanesi evimizde, 4 tanesi deplasmanda oynanacak.

Evimizde oynayacağımız maçları 3 puan olarak hesap edersek ki, hedefi şampiyonluk olan takım bunu böyle hesap etmelidir, buda 18 puan eder,
deplasmanda oynayacağımız maçlara da, mutlak 3 puan İçin çıkacağız tabiki ama şöyle bir bakalım.

Başakşehir, Ankaragücü, Antalyaspor ve Konyaspor ile deplasman maçlarımızdan, kaç puan çıkarırız diye şöyle bir hesap yaparsak, milli aradan sonra Başakşehir kendi evinde Göztepe’yi ağırlayacak, yükselişte olan Başakşehir, Göztepe’yide yenerse ki, yener,

Üç hafta üst üste galibiyet alan Başakşehir, sonraki hafta da yine evinde Trabzonspor’u ağırlayacak ve burada mağlup olacaktır, yani Trabzonspor Başakşehir’i yener.

Ankaragücü pek iç açıcı durumda değil, evinde az gol atıp çok yiyor, buda Trabzonspor’un galip geleceği anlamına gelir, Antalyaspor evinde hemen hemen her sonucu almış bir takım, inanmış bir Trabzonspor’un Antalya’yı yeneceğini düşünüyorum.

Ve kalır Konyaspor, Konyaspor oldukça formda ve evinde kolay kolay kaybetmiyor, bu maçtanda bir beraberlik bekliyorum.

Yani ligin ilk devresinde kalan deplasman maçlarımızdan da, 10 puan bekliyorum, evimizdeki ile beraber ilk devrenin son 10 maçından 28 puan bekliyorum.

Mevcut 12 puanımız ile bu 28 puan toplamda 40 puan eder ve ligin ilk devresini bu puanla kapatacağımızı hesap ediyorum ki, bu böyle olması durumunda, ligin tek şampiyon adayı Trabzonspor olur.

Bu hesap basit bir hesaptır ve kesinlikle abartı yoktur, Trabzonspor’un da bunu başarabilecek gücü ve potansiyeli vardır, sadece sabır ve desteğe ihtiyaç vardır hepsi bu, çok zor değil yani.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN