Künye
Menü
İmanımıza Muhalefet Etmeyin | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

İmanımıza Muhalefet Etmeyin

İMANIMIZA MUHALEFET ETMEYİN

Trabzonspor bugün bir derbi maça çıkacak, bu maçta Beşiktaş’ı ağırlayacağız, ancak şehirde hiç galibiyet inancı, maç arzusu hevesi göremiyorum, bunun bir kaç sebebi var.

Birinci sebebi Beşiktaş’ın da Trabzonspor’un da büyük hedeflerinden oldukça uzaklaşmış olmaları, İkinci sebebi ise Ramazan ayına iftar saatine denk gelmesinden olacak ki, biraz maça ilginin az olmasını bekliyorum.

Burada bu maç programlarını yapan yetkililere eleştirmek istiyorum, burası Müslüman ülke, Ramazan’ı var bayramı var, neden maç gün saat ve programlarını buna göre ayarlamazsınız anlamakta zorluk çekiyorum.

Çok zor değil bence, Şimdi bu maç özelinde yorum yapar isek, daha önceden planlanmış olduğu üzere bu maçı 19’a koyan zat ya da yetkili, şimdi ramazan içine ve iftar vaktine rastladığı görüldüğünde bu programda bir hafta evvelinden değişiklik yapılsa olmaz mıydı.

Bu büyük maç, bunun yayın için önemi, taraftar için önemi, kulüpler için önemi maddi ve manevi bir sürü önemli olan maçlar bunlar, bu nedenle saat 19:00’da ki bu maçı şimdi yaz ayları olduğu bugünlerde saat 21:30’a koysan, yok olmaz efendim diyorsan, zaten cumartesi olan bu maçı saat 16:00’ya koysan insanlar güzel güzel gidip izleseler güzel olmaz mıydı.

Pek tabii ki olurdu, ancak bunu düşünecek akıl lazım, bunu uygulayacak irade lazım, hatta ve hatta bunu uygulayacak iman lazım. Bu ülkenin müslüman olduğunu idrak etmek lazım, lütfen imanımıza muhalefet etmeyin.

Şimdi maça gelecek olur isek, Şenol hocalı takımların, Trabzonspor ile maçı aslında hep heyecanlı olmuştur, Şenol hoca hiçbir takıma karşı olmadığı kadar cesur ve yürekli oynamıştır Trabzonspor’a karşı.

Bu nedenle de, Şenol hocalı takımlarla oynadığımız maçlar hep güzel olmuştur, bu maçta onlardan biri olacaktır, ama şu kazanır bu kazanır diyemiyorum, klasik olacak ama üç ihtimalli maç diyeceğim ben bu maçtan her ihtimali bekliyorum, tabii ki gönlüm istiyor ki Trabzonspor galip gelsin.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN