Künye
Menü
İlahi Adalet mi? Konsantrasyon Mu? | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

İlahi Adalet mi? Konsantrasyon Mu?

İLAHİ ADALET Mİ? KONSANTRASYON MU?

Bu mağlubiyette belkide ilahi adalet tecelli etti. Neden mi?

Ligin ilk devresinde ki, Alanyaspor maçı öncesi Abdullah Avcı ile anlaşılmıştı ama ozaman ki Alanyaspor çok iyi, Trabzonspor çok kötü olduğundan, “muhtemelen” Hoca mağlubiyet ile başlamamak için, Alanyaspor maçından sonra göreve başladı. 

O günki Alanyaspor deplasmanına takımı İhsan Derelioğlu hoca bir maçlığına çıkardı ve sağbek Pereira'yı orta sahada oynatarak herkesi şaşırttı akabinde maçı berabere bitirdi, yani o günkü kötü Trabzonspor deplasmanda, o günkü iyi Alanyaspor'a yenilmedi. 

Peki ne oldu?

Abdullah hoca göreve başladı herşey iyiye gitti, darmadağın Trabzonspor’u toparladı, çok gol yiyen ve kaybeden takımdan, artık gol yemeyen yada az gol yiyen takıma verildi Trabzonspor.

Hocada artık bu camiada kredisi oldukça arttı ya, illaki farkını ortaya koyacak diye bir operasyon yaptı, ne yaptı? Pereira yaşlı dedi, ona farklı alternatifler sundu, oda transfer yapıp top oynamayı tercih edince yolları ayırdı.

Hoca Serkan asan'a çok güvendi, güvenmekte hakkıydı çünkü bu çocuklar bizim geleceğimiz neyse, ligin ikinci devresi Alanyaspor maçı geldi çattı, Pereira yerine tercih ettiğin Serkan'ın hataları ile bugün ki kötü Alanyaspor bugünki sözde iyi Trabzonspor'u hemde Trabzon'da 3-1 yendi.

Yani sanki ilahi adalet tecelli oldu, demekki Buda yaşanmalıydı ve yaşandı, ayrıca hocanın Pereira konusunda aldığı kararı bende onaylıyorum, çünkü bu sene artık geride kaldı hedef için ileriyi, yani gelecek sezonu planlamak hocanın verdiği en doğru karardı.

Bu maça dair neden kaybettik diye sorarsanız, ben ilahi adaletin yanında, takımda sanki biraz doymuşluk, biraz yorgunluk ve hafta içi maçalarının hemde gündüz maçı olması hasebiyle, konsantrasyon bozukluğu yaptığını ve Alanyaspor’un da iyi oynayarak, bu eksikliğimizden faydalanarak kazandığını düşünüyorum, konsantrasyon bozukluğu yani hepsi bu.

Abdullah Avcı’yı bu mağlubiyetten dolayı yerecek, gerecek çokça eleştirecek değilim, ama bazı gerçekleride söyleyeceğiz ve yazacağız ki, bazı hatalardan dönülebilsin, hatalar insanlar içindir, hepimiz buna dahiliz, önemli olan bunlardan dersler çıkarıp doğru yola koyulabilmektir.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN