Künye Reklam
Menü
İÇİMİZDEKİ DÜŞMAN BAZI YEREL MEDYA | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

İÇİMİZDEKİ DÜŞMAN BAZI YEREL MEDYA

Trabzonspor’un düşmanları tarihi boyunca hep oldu, hiç bir zaman Trabzonspor’un yakasından düşmediler, bu düşmanlar eskiden beri nekadar dışardan oldu isede okadarda içimizden oldu.

Trabzonspor’un dönem dönem yönetimsel düşmanları da oldu, şöyleki biz veya bizim adamımız görevde ise başarılı olsun, değilse başarısız olsun mantığında içimizde okadar düşman varki, bunlar hiç bir zaman bitmedi ve her dönemde bunlara yenileri eklendi.

Bu yazımda, içimizdeki düşmanlardan bahsedeceğim, dışarıdaki düşmanlarımız zaten ebedi düşmanımız, inanın onlar içerdeki düşmanlar kadar zarar veremiyor Trabzonspor’a.

Eskiden yönetimlerde bulunmuş, veyahut eski yönetimlerin yanında bulunmuş, kişi ve kişilerin, bazıları ama aslında bir çoğu Trabzonspor’un en büyük iç düşmanları olmuştur, tabiki hepsini kastedmek mümkün değil, içlerinde dost adam gibi adamlarda çok fazla, lafımız tenkidimiz kesinlikle bu dostlara değil onları tenzih ediyorum.

Şimdi duyar gibi oluyorum, kim bunlar diyorsunuz, isim veripte başımı ağrıtmaya niyetim yok ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim, bunların kimler olduğunu bu camiada pekala herkes biliyor.

Örneğin, yerel gazeteler ve yazarlarının bir çoğu, özellikle büyük ve çok okuyucusu olanlar, hergün yalan asılsız haber yapmakla, düşmanlıklarını açıkça ortaya koymaktalar zaten.

Bu gazeteyi okuduğunuz zaman, dikkat edin okuduğunuz haberin altında muhabir yada yazar ismi yoksa muhtemel yalan haberdir. Örneğin bu ve buna benzer haber yazılarında hep şu ifadeler yer alır.

Edinilen bilgiye göre-aldığımız duyuma göre-kulislerden yükselen sese göre-kulislerde konuşulan-dillendirildi-seslendirildi, bildirildi vb. Cümlelerle kurulan yada biten haberlerin inanın %95 yalan haberdir. Bu haberleride genellikle maçtan önce ve özellikle maç günü yaparlar.

Bunları tespit etmek çok kolay alın bir yerel gazete, çevirin arka sayfasını başlayın okumaya hemen farkedeceksiniz, lütfen bunlara artık pirin vermeyin, taraftarımız da bu haberleri okuyup inanıp yanlış bilgilendirildiğinden, işler hep kötü gidiyor ve başarı hayal oluyor.

Tabi bu yereldeki düşmanımız bu medyayı yönlendiren, o eski yöneticilerin bazıları, sebepleride ben oradayken beni çok eleştirdiler, başarılı olamadım şimdi bende aynısını yapıyorum mantığı, bu mantık yanlış mantıktır onlarda biliyor ama, sonuç hep aynı o nedenle otomatikman iç düşman oluyorlar.

Artık bunlardan temizlenip arınmak zamanı gelmiştir, diyeceksiniz ki ne yapabiliriz, söyleyeyim ben öyle yapıyorum çünkü. Bu yalan ve yıkıcı haberleri yapan yerel gazeteleri almıyorum okumuyorum, bu ve buna benzer sosyal medyayı takip etmiyorum okumuyorum, otomatik olarak tepkimi koyuyorum, sizede tavsiye ederim.

İnanıyorum ki, bunlara bu şekilde tepki koyduğumuz zaman ve bunu sürekli yaptığımız zaman, onlarda bunun artık pirim yapmadığını anlayacaklar. Böylece bu iç düşmanların engüçlü ayağı medyayı durdurmuş oluruz.

Diğeri, duygusal ve taraftarlık anlayışı ile alakalı olduğundan onları vicdanları ile başbaşa bırakacaz zamanla onlarda yanlış yaptıklarını anlayıp artık vaz geçecekler ve asl olan Trabzonspor olduğunu farkedip, senin benim gibi destek olacaklardır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN



Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?