Künye
Menü
Hıncal Uluç Bile Var | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Hıncal Uluç Bile Var

HINCAL ULUÇ BİLE VAR

Geçtiğimiz sezon, MHK çok eleştirilere maruz kaldı, dolayısı İle başkanı Zekeriya Alp ve yönetimi sürekli istifaya davet edildi fakat Trabzonspor’a operasyon tamamlanmadan onlarında görevleri tamamlanmamış olacağından bu eleştirilere kulaklarını tıkayıp operasyonlarına devam ettiler.

Zekeriya Alp görev süresince, eyyam içeren kararlar almış, en son olarakta, hakem triosu ile Trabzonspor’a yaptıkları operasyonlar sonucu Başakşehir’in şampiyonluğunda önemli bir rol oynamışlardı. Bu gerçek gün gibi ortadadır.

Bu iddia sadece benim iddiam değil, bütün spor otoritelerininde iddiasıdır ki, bunu iddia eden otoriteler arasında İstanbul’un üç büyük kulübünün futbol otoriteleride hatta ve hatta rüyamda görsem inanmazdım, Hıncal Uluç bile var ki, gerisini varın siz düşünün.

Bugün gelinen noktada, Zekeriya Alp ve ekürileri görevlerini tamamlamış olacaklar ki, görevlerinden istifa ettirilerek, yerine yeni kuklalarını getirdiler, kuklalarını diyorum çünkü, futbol camiasının %80’inin benimsemediği ve tasvip etmediği bir şahsiyeti, Serdar Tatlıyı MHK’nın başına atadılar.

Bu atama gösteriyor ki, futbolumuzdaki tiyatro devam ediyor ancak bir farkla, sadece karakterleri değiştiler, gerisi aynı zihniyet “yani bok değil ebem sıçtı” misali, al birini vur ötekine. Daha işin başında iken, başta Trabzonspor olmak üzere buna, hakem atama ve yanlış kararları İle mağdur olan diğer kulüpler hemen karşı çıkmalılar.

Şunu anlamakta zorluk çekiyorum, TFF’nin başındaki yetkili yetkisizler, bir sefer olsun dik duruş sergileyip, kendilerine dayattıkları kararları ve isimleri veto edip, kendi inisiyatifleri ile adaletli kararlar alıp, futbol kamuoyunun taktirini neden kazanamazlarda, sürekli birilerinin maşası, kuklası olma tercihinde bulunurlar.

Bu zihniyet ve bu kafalar değişmedikçe, Ligimiz başlamadan sonu belli bir tiyatrodan ibaret kalmaya maalesef devam edecektir. Bu nedenle asla ve asla Avrupa’da başarıda hayal olacaktır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN