Künye
Menü
Herkes Lidere Selam Duracak | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Herkes Lidere Selam Duracak

HERKES LİDERE SELAM DURACAK

Trabzonspor bu sezonun en önemli aynı zamanda en kritik maçına çıktı, maç eksiği olmasına rağmen liderliği alıp rakipleri karşısında önemli bir avantaj elde etmek ve bu avantajını sonraki haftalarda iyi değerlendirerek yoluna devam etmek amacı taşıyan Trabzonspor bu anlamda maça iyi hazırlanmıştı.

Maça iyi başlayan Trabzonspor, kontrollü başlayan sıvasspor karşısında oyun kontrolünü hemen eline alarak devam etti ve hemen maçın 4. dakikasında Sörloş golü attı ve 1-0 öne geçtik, resmen golle başladık.

Isınma sırasında sakatlanan hossaini’nin yerine yeni transfer Da Costa başladı oyuna oldukça diri ve kuvvetli oyuncu olduğunu gördük. Orta sahada ndiaye oldukça baskı altında kaldı, topu her aldığında iki üç sıvasspor’lu oyuncu tarafından baskı yedi çok zorlandı ancak bunun altından kalkmayı başardı.

İlk devrenin tek formsuz oyuncusu Nwakaeme ayağında ağrı olduğundan oyuna devam edemedi ve yerini Abdülkadir Parmak’a bıraktı. Novak ve Pereira’nın da çok motive olduklarını gördük.

Trabzonspor oyunu hızlı oynayan taraftı, zaman zaman sıvasspor buna ayak uyduramadığından bol bol faul yaptılar. Zaman zaman orta sahada baskılı oyun deneyen sıvasspor pres yapmakta zorlandığı anlarda Trabzonspor oyun kontrolünü hep elinde bulunduran taraf oldu.

Sosa’nın enfes bir ortasında topla buluşan Sörloş okadar akıllı bir vuruş yaptı ki, sıvasspor’da stoper Caner ayak koydu ve kendi kalesine gol oldu, Caner ayak koymasa guilherme hazır bekliyor pozisyonda golü yapacaktı, Trabzonspor bu golle 2-0 öne geçti, bu golle ilk yarıda sona erdi.

İkinci devrenin Büyük bir bölümünde de Trabzonspor üstünlüğü ile geçen maç, 70 75. dakikalarda sivasspor biraz darlığına koysada etkili olamadı, sporun geliştirdiği bir yatakta Novak çok müsait bir pozisyonda kafayı vurdu diren dibinden dışarı gitti top, bu pozisyon gol olsa çok daha rahat olabilecek olan maç son anlarda biraz sıkıntılı oldu.

Sivasspor maçın bitimine saniyeler kala gol attı durum 2-1’e geldi ve maç bu sonuçla bitti.

Trabzonspor istekli ve arzulu olduğunu bu maçı galip bitirerek zirveye yerleşmesiyle gösterdi, uzun zaman ardından bir maç eksiğine rağmen liderliğie yerleşen Trabzonspor oldukça büyük bir avantaj elde etti.

Burada abdulkadir parmak’a bir parantez açmak istiyorum, performansında oldukça düşük olduğu gözlendi bir çok Pas hatası yaptı en son yaptığı hatadan gol yedik zaten, böyle devam ettiği sürece kadroda kendine yer bulması çok zor düzelecektir diye inanıyorum inşallah.

Hafta boyunca bütün spekülasyonlar ardından, Cüneyt Çakır sıfır hata yakın maç yönetti bu anlamda Cüneyt Çakır’ı tebrik etmek istiyorum, tabiri caizse Avrupai bir maç yönetti, Her zaman böyle olsunlar istiyor insan.

Bu haftadan sonra elde ettiğimiz liderlikle herkes lidere selam duracak bu kutlu yolda Trabzonspor’da inanıyorum şampiyonluğa ulaşacaktır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN