Künye
Menü
Hekimoğlu Trabzon Geliyor | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Hekimoğlu Trabzon Geliyor

HEKİMOĞLU TRABZON GELİYOR

Dünyada İngiltere,
Türkiye’de Trabzon futbolun beşiğidir. Trabzon’un Türk futboluna verdiği katkılar herhalde inkar edilemez, aksine çokta taktir edilir.

Trabzon’un, amatör futbolundan, profesyonel futboluna her kategorisinde hep heyecan ve hep mücadele izlersiniz, bunun bir çok örneklerini saymak da mümkündür pek tabiki, ama bu yazımda Hekimoğlu Trabzon FK’dan biraz bahsetmek istiyorum.

Hekimoğlu Trabzon FK, 1986'da Trabzon'un merkez ilçesine bağlı Düzyurt köyünde kurulmuş bir spor kulübüdür. Kamyoncular kulübü olarak da bilinen kulüp 2012-2013 sezonunda tarihinde ilk kez 3. Lig'e yükselmiş, ertesi sezonu da şampiyon olarak 2. Lig'e yükselen ilk köy takımı olmuştur. 

Başkanlığını Trabzon’un önemli iş adamlarından Celil Hekimoğlu devraldığından beri, önemli gelişimler gösteren Hekimoğlu Trabzon FK, bu günlerde Başkan Celil bey’in büyük katkıları ile geldiği noktada Playoff oynayıp 1. Lig’e çıkma mücadelesi verecektir. Bu mücadelede Hekimoğlu’na başarılar dilerim.

Başkan Celil Hekimoğlu‘nun, İş adamı olarak Türkiye ekonomisine yaptığı katkılar saygıya değer konumdadır. Kendisinin Bir futbolsever olarak da Trabzon futbolu ve dolayısıyla Türk futboluna da yaptığı katkılar ortadadır.

Celil Hekimoğlu Başkan, Hekimoğlu Trabzon FK’nü devraldıktan sonra, tesisleşme adına yaptığı yatırımlar gerçekten takdire şayan ve imrenilecek yatırımlardır.

Kendi kategorisinde, bu kalitede tesisleşme başka bir klüpte olduğunu düşünmüyorum bu anlamda Celil Başkan bulunmaz bir nimettir ve Trabzon futboluna yatırımları artarak devam edecektir.

Bu sezonun sonunda elde ettiği başarıya binaen, Hekimoğlu Trabzon FK’nün Antalya’da oynayacağı Playoff müsabakaları‘nda ki rakipleri belli oldu.

İlk etapta, kendi grubunda,

2.Lig Beyaz Grup’ta 1.olarak Şampiyon Samsunspor oldu, diğer 2. 3. 4. ve 5. olan takımlar 

Manisa FK, Hekimoğlu Trabzon FK, Sancaktepe FK ve İnegölspor arasında maçlar oynanacak tek maç eliminasyon üzerinden ve bu dörtlü arasında lider olan takım.

 

2.Lig Kırmızı Grup’ta 1.olarak Şampiyon Bandırmaspor oldu 

diğer 2. 3. 4. ve 5. olan takımlar Ankara Demir, Kastamonuspor, Tuzlaspor ve Sakaryaspor arasında maçlar oynanacak tek maç eliminasyon üzerinden ve bu dörtlü arasında lider olan takım,

Bu İki dörtlü grub arasında oynanacak müsabakalardan lider çıkan takımlar arasında final maçı oynayacak, bu finali kazanan 1.lig’e çıkmış olacak.

Bu Müsabakalar Temmuz ayının 20’sinde Antalya’da başlayacak ve akabinde finale varılacak. 

 

İnşallah Bir Trabzon’lu olarak Hekimoğlu Trabzon FK’nü 1. Ligde görürüz ki, Şu aşamada hem Trabzon futbolunun, hem de Trabzonspor’un birinci Lig’de mücadele edecek bir Trabzon temsilcisine ihtiyacı olmaktadır.

Bu Aşamaya kadar verdiği mücadeleden ve katkılardan dolayı Celil Hekimoğlu’na teşekkür eder, Bundan sonraki aşamalarda verecek olduğu katkı ve mücadelelerden dolayı da, başarılar dilerim.

Celil başkanın şunu bilmesini isterimki, Bütün Trabzon halkı ve Trabzonspor Taraftarları herzaman Hekimoğlu Trabzon’un yanındadır ve tam destekçisidir.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN