Künye
Menü
Hee Roma’yı Yakamaduk Ne Oldi Yaksın Oni Başkasi | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Hee Roma’yı Yakamaduk Ne Oldi Yaksın Oni Başkasi

HEE ROMA’YI YAKAMADUK NE OLDİ YAKSIN ONİ BAŞKASİ

Trabzonspor Roma’da çıktığı rövanş müsabakasına arzulu ve istekli başladı, iyide oynadı ancak, golü bulan Roma oldu, maçın 20.dakikasında stoper Cristante uzaktan attığı şut ile roma 1-0 öne geçti.

Bu golden sonra moralmen bozulan Trabzonspor, devrenin sonlarına doğru arkaya yaslandı, bu dakikalarda Roma’nın oyun üstünlüğü görüldü.

Roma takımının karşısında Trabzonspor’un kötü oynadığını kimse iddia edemez, bu nedenle, takıma, oyunculara kızamayız, devrede başka gol olmayınca, Roma’nın 1-0 üstünlüğü ile soyunma odalarına gidildi.

Maçın ikinci devresine de, Trabzonspor iyi başladı, bu devreye A.Ömür ile başlayan hoca, yaptığı bu değişiklikle Trabzonspor’un daha etkili olması sağladı. Bu dakikalarda Hugo’nun müthiş bir kafa şutunu roma kalecisi aynı güzellikle çakardı.

Tabi iyi oynamak prim vermiyor, gol bulmak gerekiyor, bu gerekli gollerinde Roma buldu maalesef. Maçın 65.dakikasında Roma uzun oynadığı topu Zanıolo ile buluşturdu, trondsen ile adam adama kalan bu oyuncu, çok rahat bir şekilde topu ağlara göndererek Roma’yı 2-0 öne geçiriyor.

Bu dakikadaki bu golle her şey bitti diyebiliriz, ancak bitmeyen bir şey vardı, yerli ve genç oyuncularımızın tecrübe edinmesi, sakatlanan Peres’in yerine Serkan’ın oyuna girmesi bu yönde düşünmemi sağladı.

Sonuç olarak bu turu geçemedik, Roma’ya elendik diye Trabzonspor’a küsecek değiliz, hoca ve oyunculara hiç küsecek değiliz çünkü, bu oyuncular ve teknik heyet bizi ligde şampiyonluğa ulaştıracak kadrodur.

Neymiş Roma’yı yakacağız demişizde yakamamışız, hee yakamaduk ne oldi, yaksın oni başkasi napayım.

Bu maçta eksik olan Cornelius’un oyunun başında sakatlanarak oyundan mecburi çıkarılması ve Gervinho ile Trondsen’in de formsuz oluşu idi, şansızlık de, kader de ne dersen de sonuç bu. 

Maçın 85.dakikasına gelindiğinde umudu iyiden iyiye tükenen Trabzonspor maç bitsede gitsek havasına büründüğü vakit, Roma’nın 3. Golü geldi, bu gol maçında son golü olarak kayıtlara geçti, böylelikle maç 3-0 Roma’nın lehine sonuçlandı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN