Künye
Menü
HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ OLMALI | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ OLMALI

Trabzonspor’un hafta içi ümraniyespor ile oynadığı maçta rakibine 3-1 yenilerek kupadan elenmesinin ardından, bu akşamki Kasımpaşa kaçına farklı motivasyonda çıkacağı kanaatindeyim.

Avrupa yolunda en kestirme yol, bu kupa olduğunu defalarca söyledik ama olmadı, olmadıysa kupada olmadı, ancak lig mücadelesi devam ediyor, ligde ilk dörde girdiğinde, sıralamadaki yerine göre Avrupa mücadelelerindeki katagorin belirleniyor.

Şimdi kupada final oynayıp, finali kazandığımızda, bir kupa kazanmanın yanında UEFA kupalarına katılma şansınızda garantilemiş olacaktık. Ancak bunu kendine göre küçük rakibine karşı iyi oynamayıp kaybetmenin üzüntüsünü affettirmek yine bu oyuncuların elinde.

Şimdiki lig sıralamasında, bir maç eksiğimize rağmen 36 puan ile dördüncü sıradaki yerimizi koruyoruz. Bu akşamki maçta, kötü rakibini yenerek en azından dördüncülüğü garantileyip, lig ikinciliğine oynamak, ve kötü rakiplerin Galatasaray ve Beşiktaş’ı da geçerek belki ligi ikinci sırada bitirerek, bu sezonda taraftarını sevindirmiş olursunuz.

Ben bu akşamki Kasımpaşa maçının motivasyonunun farklı olacağını ve bu maçı alacağımızı düşünüyorum. Belliki bu maçı aldığımızda sn. Denizli’de istifa edecektir. Bizi ilgilendirmez ama, Trabzonspor’un alacağı bu galibiyet, Kasımpaşa taraftarını bile üzmeyecek bilakis, Denizli’den kurtuldular diye 

de sevineceklerdir.

Şimdi sevgili hocam Ünal hoca ve talebeleri, haydi artık mücadeleniz, şampiyonlar ligi için olsun. Bunu başaracak fırsatlarınız olacaktır, siz yeterki motivasyonunuzu kaybetmeyin, şuursuz eleştirilere kulak tıkayın, işinize bakın, sonu iyi olacak.

Haydi çocuklar bundan sonra hedef şampiyonlar ligi.

2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN