Künye
Menü
Hayal Yok Gerçekçi Olalım | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Hayal Yok Gerçekçi Olalım

HAYAL YOK GERÇEKÇİ OLALIM

Trabzonspor’un borsaya yaptığı açıklamada, bütün borcunu devlet destekli, Zıraat, aktif, deniz ve Halkbank’ın kurduğu bankalar konsorsiyumu ile mevcut finansal borçlarımızı 2 yılı anapara ödemesiz olmak üzere 5 yıl vade ile yapılandırmıştır, denildi.

Bu açıklamaya binaen, sayın Başkan Ağaoğlu’da TRT’de canlı yayında yaptığı açıklamada, bugün saat 18:00 itibarı ile, spor camiasında hiçkimseye 1 (bir) kuruş borcumuz kalmamıştır sözleri, belliki Trabzonspor camiasında heyecan yarattı.

Bu heyecan, akabinde hayaller kurmayı getirdi, sosyal medya ve bire bir şahit olduğum konuşma ve görüşlerde, artık borçsuz Trabzonspor’un kaliteli transferler yaparak şampiyonluğa ulaşabileceği konuşuluyor.

Taraftarın bu denli hayale ve heyecana kapılması beraberinde, hayal kırıklıkları ve mutsuzluklar getirebilir, bu tehlikenin önüne geçebilmek için, herkesin aslında gerçek olan durumdan açıkça haberdar edilmesi gerekmektedir.

Şöyle ki;
Trabzonspor borcunu bankalara kredi Altında yapılandırdı, yani 5 yılından önce bu borç bitmez ve ayrıca bunun faizide var  yani Trabzonspor’un borcu mevcut olandan daha fazla duruma geldi.

Burada Başkanın dediği, spor camiasında hiç kimseye bir kuruş borcumuz kalmamıştır açıklaması doğru, spor camiasına değil ama bankalar camiasına borcumuzun tamamı devredildi yani bankalara borçluyuz artık ve ayrıca;

Bu borçlandığımız bankalar, bir bilir kişi yani, kontroler tayin edip Trabzonspor’a gönderecek ve bu şef Trabzonspor’un bundan böyle gelir giderini kontrol edecek, 

gelirden krediye olan taksit, Trabzonspor’un giderlerinin tamamı ayrılacak ve varsa geri kalanla futbol ve başarı adına yatırıma izin verilecek, bunun haricinde başkada mümkünü yoktur.

Haa bu gerçekten bu şekilde aksamadan 5 yıl sürdürülebilir olursa ki olmalı, ozaman Trabzonspor bütün borçlarından inşallah kurtulacaktır.

Tabi bu durumdan karamsar olmamak, bu bu duruma sahip çıkmak gerekiyor, tabi bu demek değilki şampiyonluk gelmeyecek, tabiki gelebilir ve ayrıca bu yıl şampiyonluğun en büyük adyı da Trabzonspor dur.

Ancak büyük hayallere kapılmamak lazım, transfere ayırabileceğimiz bütçe belli, bu bütçelerle işi kotaracağız inşallah.

Ne yapıyoruz Hayal kırıklığı yaşamamak için, Hayal kurmuyoruz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN