Künye
Menü
Haftanın Derin Analizi | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Haftanın Derin Analizi

HAFTANIN DERİN ANALİZİ

Bütün futbol kamuoyu, özellikle Trabzon kamuoyu Konyaspor’un Başakşehir’i yeneceğini düşünüyor ve buna inanıyordu.

Hatta buna, Başakşehir’in ligin en az gol yiyen takımı, Konyaspor’un en az gol atan takımları olduğunu bilmiş olmalarına rağmen Konyaspor’un galibiyetine inanıyorlardı.

Bu inanç ve arzu gerçek olmuş, ligin en az gol atan takımı, ligin en az gol yiyen takımına tamı tamına 4 gol atarak maçı kazanıyordu ancak;

Trabzonspor’un Denizlispor’u yenmesi gerekirken bu gerçekleşmiyordu. Eğer Trabzonspor galip gelse ve liderle arasındaki puan farkını 1’e indirseydi, Başakşehir’in mutlak stres yapması ve evinde oynayacağı Kayserispor maçını neredeyse bu strese dayalı kazanmaları imkansız hale gelecekti.

Bunu tahmin eden, futbolun operasyonel operatörleri, Kayserispor’un en iyi iki oyuncusunu, Mensah ve Angelo’yu kırmızı kartla oyun dışı bırakarak, gelecek haftadaki Başakşehir’in olası puan kaybının önüne geçmeye çalışıyorlardı.

Ne yazıkki, bu operatörlerin bile tahmin edemediği Trabzonspor’un mağluniyeti bütün futbol kamuoyunu şok ediyordu.

Trabzonspor’un bu mağlubiyetinin ardında yatan, gerçeklerin neler olduğu irdelenmeli ve gereken yapılmalıdır.

Takım içinde bazı yerli oyuncular ile bazı yabancı oyuncuların kavgalı olması nedeni ile gruplaşma yarattıkları ve bu durumun takımın oyununu olumsuz etkilediğinin konuşulduğu gözlemlenmektedir.

Eğer doğru ise ki, bazı kaynaklarım bunun doğru olduğunu, hatta bu kavganın Abdülkadir Parmak ile Ekuban arasında cereyan ettiğini ve bu kavga esnasında Hüseyin hocanın kavgayı ayırma esnasında bayıldığını bile söylüyorlar.

Bu durumun gerçekleşmesi akabinde, bu kavganın taraflarının, şampiyonluk yarışı içinde olmuş olmamıza rağmen süresiz kadro dışı bırakılarak cezalandırılmalarını sağlayamayan başta yönetim ve hocayı kınıyorum.

Şampiyonluğun kaybedilmesinde bu kavga taraflarının olduğu kadar, yönetim ve teknik hocanında payı olduğunu düşünüyorum ve bunun bedelini ödemelerini her taraftar gibi bende bekliyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN