Künye
Menü
GS Karşısına Güçlü Çıkmak İçin | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

GS Karşısına Güçlü Çıkmak İçin

GS KARŞISINA GÜÇLÜ ÇIKMAK İÇİN

Trabzonspor Ankaragücü ile Süper Lig’de karşılaştığı son 12 maçta 8G 3B 1M aldı, 

Ankaragücü Trabzonspor’u ağırladığı son 10 maçta 7M 2B 1G elde etti ve sadece 2010 yılının mayıs ayında 1-0 kazandığı maçta gol yememişti bunun haricinde bütün maçlarda gol yedi.

Ancak Ankaragücü genel olarak evinde oynadığı son 12 maçta, 4G 6B 2M aldı, buda gösteriyor ki, Ankaragücü son zamanlarda evinde kolay kaybetmiyor.

Bu istatistikler ışığında, bu yıl İçin, Ankaragücü süper lig’de topa en az sahip olan, en az pas yapan ve en az net gol pozisyonuna giren takım olduğunuda unutmamak lazım.

Buna binaen, Trabzonspor’un ligin en çok gol atan takımı olduğunu da hesap edersek, nasıl bir maç olacak açıkçası merak ediyorum.

Bunlar tamamen istatistik yani bu istatistiklere bakıldığında net görülen şu Ankaragücü’nün Trabzonspor’a pek şansı tutmuyor, bu günlerde kötü giden bir Ankaragücü göz önüne alındığında bu istatistik değişmez ve Trabzonspor kazanır amma velakin.

Benim görüş ve düşüncelerime göre bu maç çok zorlu geçebilir.

Şöyle ki;
Bu kötü Ankaragücü evinde kolay kaybetmiyor son 12 maçta 2 mağlubiyeti var ve hocası değişti, ayrıca milli arada beraber çalışma ve taktik geliştirme, dinlenme imkanı bulan bu Ankaragücü Trabzonspor’u oldukça zorlayacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca;
Kadrosunda sakatlık patlaması yaşayan Trabzonspor, bunun üzerine kalecisi Uğurcan’ında sarı kart cezalısı olması hasebiyle, 
birde her zaman alışa gelmiş milli maç arası dönüşlerde puan kaybetme hastalığını da göz önüne alırsak ki umarım bu kez öyle olmaz.

Trabzonspor’un Ankaragücü deplasmanında oldukça zorlanacağını yüksek bir ihtimalle maçı berabere bitireceğini ön görmemle beraber, kaybetmeyeceğine inanıyorum.

Demekki burada Ünal hoca ve sahaya süreceği askerlerine, ultra performans harcamaları mecburiyeti doğdu.
Eğer sen şampiyonluk yarışı içinde olmak ve ligin bitiminde ipi önde göğüslemek istiyorsan işte bu gibi hal ve durumlarda önemli olan kazanabilmektir.

Bu maçta tam olarak o maçlardan biridir. İnşallah sahaya çıkacak olan oyuncular bu taraftarı ve Trabzonspor’u arzu ettikleri galibiyete ulaştırırlar, çünkü bu maçın ayrı bir önemide önümüzdeki hafta evimizde oynayacağımız maçtan mütevellid tir.

Bu maçtan alınacak bir üç puan gelecek hafta saha ve seyircimiz önünde Galatasaray’a karşı şampiyon takım edasıyla çıkmamızı sağlayacaktır, aksi halde stres ve heyecan Allah korusun Galatasaray maçını da zora sokar.

O nedenle hayden uşaklar Allah ayaklarınıza kuvvet versin bi gayret alın şu maçı inşallah.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN