Künye
Menü
GOLMATİK BY17 | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

GOLMATİK BY17

Bir Burak Yılmaz geldi geçti Trabzonspor’dan. Seveni kadar sevmeyeni, destekleyeni kadar eleştireni de hiç eksik olmadı ama, o herzaman GOLMATİK BY17 oldu ve gol bastı.

Birgün bir gelişme yaşandı, Fenerbahçe bizim elimizde bomba gibi patlayan oyuncu Gökhan Ünal’a talip oldu, Trabzonspor’da bu transfere para artı Burak Yılmaz karşılığında onay verdi. Gökhan Fenerbahçe’ye gitti, Manisa’da kiralık olan Burak’da Trabzon’a bonus olarak geldi, her iki kulüp de elindeki bombadan bu transferle kurtarmış oluyordu.

Ancak zaman gösterdi ki, Gökhan Fenerbahçe’nin elinde de patladı, ama Burak Trabzonspor’da TAB yaptı. Düşünebiliyorsunuz Trabzonspor Fenerbahçe’ye öyle bir ters köşe yapmıştı ki, bunu fener hiç unutamadı, bir sonraki sezon şike ile şampiyonluğu Trabzonspor’un elinden ancak alabildi.

Burak ilk transfer edildiğinde çokta umutlu değildi taraftar, ama onu transfer eden Şenol hoca ondan umudunu hiç yitirmemişti.

Zaman Şenol hocayı haklı çıkardı, Burak Yılmaz’ın Trabzonspor’da müşiş bir yükselişi, tabiri caizse yeniden doğuşu oldu ve bir birinden Harika müşiş goller attı bordo mavi forma altında.

Burak Yılmaz’ın önce Antalyaspor alt yapısında başlayan kariyeri, hızlı bir yükselişle, Antalyaspor A takımına yükselmesi ile devam etti, buradan, 2006 yılında Beşiktaş’a transfer oldu, buradan 2008 de Manisa’ya transfer oldu, oradan Fenerbahçe sonra Eskişehirspor’a kiralık gitti, buralarda kendini pek gösteremedi, oradan şansı döndü ve 2010 yılında Trabzonspor’a transfer oldu.

Burak Trabzonspor’dan 7 milyon euro’luk bir transfer ücreti ile Galatasaray’a transfer oldu. Oradan 2016 yılı Çin klübüne transfer oldu ve oradan tekrar 2017 yılında Trabzonspor’a geri döndü.

Trabzonspor’da yaşadığı talihsiz bir yanlış anlaşılma ile tekrar yolları ayrıldı ve nihayet o çok sevdiği Beşiktaş’ına bu kez çok tecrübeli bir golcü olarak transfer oldu, allah yolunu açık etsin.

Şimdi bu bilinen bilgileri neden yazdım, hala yanlış bilenler var onu teyit etmek ve doğru bilgilendirmek için, ayrıca Burak Trabzonspor’da iken benim çok sevdiğim ve taktir ettiğim bir oyuncu ve müşiş bir golcü idi.

2010-11 yılında şike ile elimizden çalınan şampiyonluğumuzun da en büyük aktörü idi kendisi, o yıl gol kıralı olmuştu tam 33 gol atarak.

Burada bu gollerine rağmen eleştirenler oluyordu kaçırdığı gollerinden sebep, bende, yav adam 33 gol attı daha ne istiyorsunuz 63 gol mü atsın, eğer okadar gol atan adam arıyorsanız, ozaman messi ve Ronaldo’ya bakacaksınız, Burak sezonda 63 gol ataydı, ne işi var Trabzonspor’da derdim.

Yaşı gereği tekrar oyuncu olarak Trabzonspor’a dönmesi zor ama inşallah, başka görevlerde gelsin isterim, Burak bizim 2011 yılındaki şampiyonluğumuzun en büyük oyuncusu idi.

Şimdi Beşiktaş için ter döküyor, inşallah oradada başarılı olacaktır, Beşiktaş taraftarı absürt bir nedenle onu istemedi ama şimdi bağrına bastı, eğer tataftar inat etmese idi ve Çin’den Beşiktaş’a gelmiş olsaydı o senede beşiktaş şampiyonluk yaşayacaktı, maalesef bir inat uğruna bunu kaçırdılar, önemli değil bundan sonra Burak Beşiktaş’ı şampiyonluk lara taşıyacaktır.

O müşiş bir golcü, şu an ülkemizde ondan daha iyisi yok. Milli takımda olması kadar doğal birşeyde olamaz zaten bunu eleştirmeye kalkanları anlamakta güçlük çekiyorum, ya bir husumetleri vardır Burak ile yada futboldan anlamıyorlar artık diyeceğim, başkada birşey demiyorum.

Burak Yılmaz’a her ne yaşandı ise yaşandı Trabzonspor’a verdiği hizmetlerden ve bize golleri ile yaşattığı mutluluklar dan dolayı çok teşekkür ederim Allah yolunu açık başarılarını daim etsin inşallah.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN