Künye
Menü
GERÇEKÇİ OLALIM | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

GERÇEKÇİ OLALIM

Trabzonspor’un evinde Alanya’dan almış olduğu 0-2’lik mağlubiyet sonrası eleştiriler çok sert oldu, ben bu eleştirilerin bazılarına katılmakla beraber bir çoğuna katılmadığımı belirtmek istiyorum.

Bir anda Trabzonspor’un içinde bulunduğu özel durumu yokmuş gibi sayarak, yapılan bu eleştiriler gerçek hedefimizden bizi uzaklaştıracak korkusu yaşıyorum, bu nedenle bu eleştirileri yapanlara daha gerçekçi olmaları yönünde tavsiyelerde bulunuyorum.

Çünkü Trabzonspor sıkıntılarını saymakla bitiremeyeceğim kadar sıkıntılarla uğraşırken, aynı zamanda bir oluşumun gerçekleşmesinide sağlamaya çalışmaktadır. Bu oluşumun herkes tarafından desteğe ihtiyacı olduğu bir anda, her şeyin berbat olmasını göze alarak, yapılan bu eleştiriler Trabzonspor’a hiç bir fayda sağlamayacaktır.

Taktir edersiniz ki Trabzonspor’un kadrosunda bulundurduğu alt yapı orjinli genç yeteneklerinin tecrübe kazanması adına, gelişmesi adına ve büyük oyuncular haline gelmesi adına uğraş verirken, bu tek başına olmaz, burada herkesin desteği gerekmektedir.

Aynı oranda hocamız Ünal hocanında, yaptığı işi icabı, tecrübeye ve gelişime ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım, bu anlamda oyunculara verdiğimiz sabır ve desteği Ünal hocayada vermemiz gerektiğini düşünmekteyim.

Tabiki Ünal hocanın yanlışları var olacaktır da, ancak bunlarda zamanla aşılacak durumlardır, şu anda hedefi önümüzdeki yıllarda başarı ve şampiyonluk elde etmek olan Trabzonspor’da Ünal hoca biçilmiş kaftandır.

İnanıyorumki bu gün Trabzonspor’un başına ünlü bir teknik adam getirmeye çalışalım, hiçbir ünlü hoca bu takıma talip olmaz, diyelimki Jose Morurinho’yu ikna ettik bu takımın başına getirdik, ne gibi başarı elde edebilir diye düşünüyorsunuz, bence hiç, aksine inanıyorumki, morurinho’yu bile eleştirirsiniz, yapmayın gerçekçi olun lütfen.

Sanki milyon euroları harcadık, yıldız transferler yaptık ve hedefimizi mutlak şampiyonluk olarak belirledik eğer böyle olsa idi ozaman sizinle hemfikirim, Ünal olmazdı, ama böyle bir durum yok, gelişmekte olan bir oyuncu grubunun gelişmekte olan bir hocası var, hem Trabzonspor’lu hemde saygı değer bir kişilik, daha ne olacaktı.

Lütfen yıkmayalım, kırmayalım, dökmeyelim, bu oyuncu grubunu herkes kıskanıyor, bu hocayı herkes örnek gösteriyor, sabredelim destek verelim, destek vermek zorunda da değilsiniz ama lütfen acımasızca hakarete varan eleştirilerde yapmayalım.

Gerçekçi olalım ve gerçek hedeflerimize yelken açalım, sabır herşeyin ilacıdır. Geçmiş dönemlerden ders çıkaralım, geçmişte bugün yaptığımız gibi yaparak yılları kaybettik, artık gerçekçi olalım.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN