Künye Reklam
Menü
GELECEK SEZONUN TEK FAVORİSİ TS | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

GELECEK SEZONUN TEK FAVORİSİ TS

Trabzonspor’un Fener maçında galip gelememesine rağmen, çok önemli tecrübeler ve kazanımlar elde edilmiştir.

Bu kadronun gelecek adına, çok başarılar vadetmesi gerçekten heyecan verici, ama umarım yönetim oyuncu satmak gibi bir gafletin içine düşmez.

Eğer basında da söz edildiği gibi, Yusuf ve Abdülkadir’e yüksek meblada transfer teklifleri geliyor ve para ihtiyacı nedeni ile yönetim de, bu teklifleri değerlendirmeyi düşünüyorsa, büyük hata yapıyor demektir.

Bu oyuncuları, 15-25 milyon Euro gibi meblalara şimdi satmak bence cinayettir. 

Çünkü, bu oyuncular Trabzonspor’a bir
Şampiyonluk yaşatıp, birde şampiyonlar liginde boy gösterdikleri zaman, 15-25 veren Avrupa’nın o dev kulüpleri, bu oyuncuları elde etmek için yarışa gireceklerdir.

Bu transfer yarışı, rekabeti ve arz talebi artıracağından, fiyatlar 40-50 milyon Euro lara gelecektir ki, o zaman verebilirsiniz, şimdi acele edip, hem Trabzonspor’un başarısına engel koymayın, hemde maddi kayıba neden olmayın derim.

Bu oyuncuları satmak gibi bir düşünceyi aklınızdan çıkarmanın yanında, bu kadronun eksiklerini giderme uğraşında olmalısınız, kanımca akıla ihtiyacınız yok ama, 1 stoper, 1 ön libero, 1 santrafora ucuz ama kaliteli birazda tecrübeli üç oyuncu transferi yaptığınızda, gelecek sezonun banko şampiyonu Trabzonspor’dur.

Galatasaray mali tablo ve yönetim krizi nedeni ile zor günler geçirecek, Fenerbahçe’nin toparlanması yıllar alacak, Beşiktaş hoca değişikliği nedeni ile sezonu kayıpla geçirecek ve Başakşehir’in artık fizik ve ekonomik gücü kalmadığından havlu atacak.

Demekki gelecek sezonun tek favorisi, kadroyu dağıtmazsa Trabzonspor’dur.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?