Künye
Menü
Gel Bakalım Günahların Takımı Gel | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Gel Bakalım Günahların Takımı Gel

GEL BAKALIM GÜNAHLARIN TAKIMI GEL

Pazar günü Akyazıda konuk edeceğimiz Fenerbahçe ile oynanacak olan müsabakanın etki ve yankıları maça günler kala ortaya çıkmaya başladı.

Teknik direktör yetersizliği yaşayan Fenerbahçe, yaptığı onca transfere rağmen istediği futbolu sahaya yansıtamaması ve galip gelsede oynadığı kötü futbol sürekli eleştirilirken, geçen hafta evinde Göztepe’ye mağlup olması ile  bu eleştiriler tavan yaptı.

Bunca transfer ve harcamaya, bunca destek ve torpile rağmen neden başarısız oluyoruz diye hiç aynaya baktıkları yok tabiki.

Hocalarının, geçen sezon Alanyaspor hocası iken, Trabzonspor ile oynadığı lig maçına Başakşehir’in forma renklerini içeren bir kıyafet kombini ile sahaya çıkması, hocalarının saygınlığını, kişiliğini ve inandırıcılığını kaybetmesine neden oldu haberleri yok.

Ayrıca, transfer limitlerini hiçe sayarak arkalarına aldıkları destek ve torpillerle haksız rekabet ile avantaj elde etmeye meyletmeleri, hakemler tarafından her daim kollanmaları, 

2010-11 sezonunda şike ile Trabzonspor’un haklarını gaspetmeleri, gibi gibi sayabileceğimiz bir dizi unsurun bedelini ödediklerini, hak yedikleri için, hakkını yediği tarafların ahının kendilerini çarptığını hiç akıllarına getirmiyorlar, getirmesinler böyle devam etsinler çok daha ağlayacaklar.

Şimdi kendi günahlarına bakmadan, nerde hata yaptık kimin hakkını yedik diye düşünmeden, önlerindeki Trabzonspor müsabakasını bir çıkış, bir kurtuluş müsabakası olarak görüp, buna göre eylem ve söylemlerde bulunuyorlar.

Ne kadar prim, gaz ve duygu sömürüsü motivasyonu yaparlarsa yapsınlar, hiç bir değeri ve önemi olmayacaktır.

Pazar günü oynanacak müsabakada, Fenerbahçe’nin kazanma olasılığını yanlı hakem yönetimi ve bariz hakem hataları ile mümkün olabileceğini, başkada galip gelme yada puan alma olasılıklarının sıfır olduğunu düşünüyorum.

Hakem triosu, başta Yaşar Kemal Uğurlu olmak üzere, camiaların büyüklüğünden veya lobi gücünden etkilenmeden adaletli ve dürüst maç yönettiklerinde ki, böyle olmalarını temenni ediyorum!! Fenerbahçe’nin Akyazı’dan puanla çıkması çok zor.

Trabzonspor teknik heyeti ve oyuncu Grubu, bu olanların yazılıp çizilip konuşulan bütün unsurların tamamen uzağında kalarak, sahaya odaklanması gerektiği bir gerçektir ve öylede olacaktır.

Trabzonspor’un sakin ve akıllı oyunu ki, Abdullah Avcı ile haftalardır bunu oynuyoruz, sahaya yansıdığında, Fenerbahçe’nin panik yapacağını ve bu paniğin onları hataya zorlayacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Trabzonspor taraftarının da, hocalarına ve oyuncularına güvenmelerini ve hafta boyunca sosyal medya üzerinden Fener kalemşörleri ve militanları tarafından yapılan kışkırtma ve algı operasyonlarına kapılıp hata yapmamalarını önemle istirham ediyorum.

Şimdiden Fenerbahçe galibiyetini kutluyorum, teknik heyetimizi ve oyuncularımızı tebrik ediyorum ve gel bakalım günahların takımı gel, ancak havanı alırsın diyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN