Künye
Menü
Galibiyet Güzel Ama!!! | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Galibiyet Güzel Ama!!!

GALİBİYET GÜZEL AMA!!

Maç tıklım tıklım tribünler önünde ve Y.Malatyaspor’un baskısı ile başladı, ama pozisyona Trabzonspor girdi ancak golü bulamadı. Ünal hoca son kazanan takımı bozmadı.

Ama takım çok yorgun gözüküyor ve bu Malatyaspor un bulduğu pozisyonlardan belli oluyordu, Sosa, Nwakaeme, Abdülkadir ler ve Pereira oldukça formsuz ve fizik gücünden uzak göründüler.

İlk yarının büyük bir bölümü orta saha mücadelesi olarak geçti, bu nedenle kontrollü futbol dolayısı ile pozisyon kısırlığınıda beraberinde getirti bu anlamda izleyenler çok zevk almadı desek yeridir.

İlk yarının berabere bitebileceği düşüncesi hasıl olmuşken, sahneye formsuz dediğimiz Sosa çıktı ve müşiş bir orta ile topu, diğer formsuz oyuncumuz abdüş ile buluşturdu ve abdüş topa ince bir kafa vuruşu ile Trabzonspor’un 1-0 öne geçmesini sağlayan golü kaydetti. Devre böylece sona erdi.

Her ne olursa olsun, takımın üzerinde AEK maçının yorgunluğu olduğu net bir şekilde görüldü, takımın henüz tam manada hazır olmadığınıda söyleyebiliriz.

İkinciyi ara, çok Çetin mücadele ile geçti her iki takımda oldukça faulle oynadı, sakatlıkların bol olduğu dolayısıyla oyunun çok durduğu bir yarı izledik. Ama bu yarıda her iki takımda hiç bir şekilde orta alandaki mücadeleyi rakibine bırakmadı.

Yusuf sarının taşıdığı ve Pereira ile verkaçında Pereira’nın şık vuruşu ile takım 2-0 öne geçti, ama yeni Malatyaspor maçı hiç bırakmadı ve maçın sonlarına doğru durumu 2-1 r getiren golü buldular.

Malatyaspor’un bulduğu gol maçın son anlarının ziyadesi ile heyecanlı geçmesine sebep oldu ama her zamanki gibi bu son dakikalarda yine Nwakaeme sahneye çıktı ve topu oldukça ayağında tutarak oyunu rahatlattı ve bitiş düdüğü çaldığında bütün trübünler çok mutlu idi.

Önümüzde çok kritik iki maç var, hafta içi AEK ve hafta sonu Fenerbahçe deplasmanında oynanacak maçlardan kayıpsız çıkmak adına gerekli hamleleri yapacak derinlikde kadromuz var, bu nedenle AEK maçına Ünal hoca muhakkak rotasyonlu kadro ile çıkmalı ve de çıkacaktır.

Haftaya Kadıköy’de şenlik var bekle bizi Fener fırtına geliyor.

Her şeye rağmen bu galibiyet çok önemli idi, bu üç puan önümüzdeki iki kritik maç öncesi moral oldu. Bu moralle aynen devam çocuklar. Galibiyet güzel ama eksik çok.

Bir tebrikte taraftara, bu takıma inanan güvenen ve desteğini hiç esirgemeyen taraftar yine görevini yaptı bu nedenle teşekkürler taraftar.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN