Künye Reklam
Menü
Futbolun Ruhuna İhanet Olur | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Futbolun Ruhuna İhanet Olur

FUTBOLUN RUHUNA İHANET OLUR

Corona virüs (covid 19) ülkemize geldiğinden beri, bütün dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de telafisi zor olabilecek süreçler ve gelişmeler yaşandı.

Konumuz olan futbola ve futbolumuzla alakalı alınan kararlara dönecek olursak, şaibeli ve şikeli süreçlerin en acı faturasını Ödemiş bir camia olarak çok endişeli ve tedirginiz.

TFF liglerin başlama tarihi olarak, bir tarih vermesinden sonra, yorum ve eleştirilerin oldukça artması, takdir edersiniz ki, Trabzonspor camiasını da olası entrika senaryolarına karşı tedirgin etmektedir.

3 Temmuz sürecini çok acı bir senaryo İle  tecrübe etmiş bir camianın taraftarı olarak, her türlü filim fırıldaktan endişe etmekteyim.

Liglerin, iptali yada yok sayılması senaryosundan tutunda, kupasız tescil etmek veya Playoff oynatmak gibi, içinde çözüm odaklı olmayan, hakedene hakkını verebilecek bir senaryonun olmadığı bir dizi senaryo üzerinde durdukları anlaşılmaktadır.

Şu unutulmamalıdır, Trabzonspor bu ligi oynamak istiyor, ancak devletin alacağı kararlara da, saygılı olacağını açıklıyor.

Çünkü bu ligin oynanması durumunda Trabzonspor’un şampiyonluğu kazanacağını düşünüyorum, bunun haricinde üzerinde çalışılan bütün senaryolar Trabzonspor’u şampiyon yapmamak üzerine düşünülen senaryolardır.

Ligin başlama tarihi belirlendikten sonra, futbol camiasında covit 19 testi pozitif çıkan haberler aradı ardına gelerek endişe yaratıp, ligin oynanmaması yada iptali veya kupasız tescili gündeme getirilerek Trabzonspor’un şampiyonluğu engellenmek istenecektir.

Ayrıca, koca bir sezon boyunca, başarı ve bir hedef uğruna onca mücadele eden sporcuların emeklerini yok sayamazsınız, bu alın teri ve mücadeleyi yok saymak, en hafif tabirle futbolun ruhuna ihanettir.

Benim naçizane fikrim, imkanlar el verdiği müddetçe bu ligi oynatarak sonuçlandırmaktır, eğer bu sağlık açısından mümkün olamayacaksa, ligi şuanki puan sıralamasına göre tescil edip şampiyonu ve diğer hakedişleri belirlemektir.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN