Künye
Menü
Futbolu TS Oynadı Golleri Basel Attı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Futbolu TS Oynadı Golleri Basel Attı

FUTBOLU TS OYNADI GOLLERİ BASEL ATTI

Basel maça hızlı başladı, ancak Trabzonspor buna fazla müsade etmedi, oyunda dengeyi kurdu, hatta zaman zaman Trabzonspor daha iyi oynadı diyebiliriz.

İlk devre net 4 gol pozisyonunu cömertçe harcayan Trabzonspor Basel’in ani bir atağında kademe hatası ile golü yedi, kaleci erce çok iyi çeldiği top rakibin ayağına düşünce golü bulması zır olmadı ve maç 1-0 Basel’in üstünlüğüne geldi.

Basel öne geçti ama, Trabzonspor bundan etkilenmedi yine üstün taraf bizdik, özellikle Serkan, Abdurrahim, Fıratcan, Abdülkadir, doğan ve Onazi oldukça arzulu ve istekli idi, bu oyuncuların arzusu oyunu elimizde tuttu.

Maçın 39. dakikasında kale arkası tirübününde açılan Türkiye alehtarı bir pankarta Trabzonspor taraftarı tepki koyunca o bölümde kısa bir arbede yaşandı, ancak pankartı açan provokatörleri polis hemen oldukları yerden stad dışına çıkardı, bu arada birçok Trabzonspor taraftarı Türkiye Türkiye tezahüratları ile stadı inletti.

Maçın ilk devresi futbol olarak Trabzonspor’un, skor olarak Basel’in üstünlüğü ile sona erdi 1-0

Maçın ikinci devresinin büyük bir kısmı yine Trabzonspor üstünlüğü ile geçti, zaman zaman Basel etkili olmaya çalışsada, bizim gençlerin azmi karşısında pek şans bulamadılar.

Trabzonspor bu gençlerden ileride çok büyük bir kazanım elde edecektir. Burada Avrupa’daki taraftarımıza değinmeden geçemeyeceğim, çok büyük bir ilgi gösterdiler maça hepsine teşekkür ederiz.

Bu arada 61.dakika şovları görülmeye değerdi, Bize Her Yer Trabzon tezahüratları muhteşemdi, gurur duymamak elde değil.

Maçın 72. dakikasına gelindiğinde, Basel’in ender ataklarından birini izledik, yine bireysel hata ve yine kalecinin çabası yetmedi ve maalesef 2-0 öne geçtiler, bu maçta futbolu Trabzonspor oynadı, golleri Basel attı.

İkinci golü yedikten sonra Trabzonspor oyundan düştü doğal olarak, bundan dolayı Basel yüklenmeye başladı fakat kendi liginde olduğu gibi evinde oynadığı takımlara attığı bol gollerden yedek ve alt yapı ağırlıklı Trabzonspor’a atamadı.

Bu Basel İsviçre liginin Paris Saint-Germain’i olduğunu hatırlatmadan geçemeyeceğim, bu takıma evinde bu çocuklarla bu futbolu oynamakta önemli olsa gerek.

Ben bu maçta, fıratcan başta olmak üzere, Serkan, Abdülrahim, erce kardeşler, kerem, ve doğanı çok beğendim, bunların yanında Advijaj başta olmak üzere, campi, ivanildo ve Muhammed Akpınar’ı beğenmedim.

Sakatlıktan yeni dönmüş olmalarına rağmen Onazi ve Ekuban’da iyi oynayanlar arasında idiler, yanlız onazi’nin derhal kilo vermesi gerekiyor, bu şekilde çok zorlanır.

Hakem maçın sonuna üç dakika ilave etti bu dakikalarda da, sonuç değişmedi ve Trabzonspor bu yıl ki Avrupa macerasına son verdi, Basel maçı 2-0 kazandı Basel’e bundan sonraki mücadelesinde başarılar dilerim.(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN