Künye
Menü
Fenerbahçe’ye Can Suyu İkramı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Fenerbahçe’ye Can Suyu İkramı

FENERBAHÇE’YE CAN SUYU İKRAMI

Trabzon’da günlerdir güneşli olan hava, Fenerbahçe maçı öncesinde Trabzonspor’dan evvel fırtınayı kopardı ve mesajını net verdi, sahada da siz fırtınayı koparın artık.

Abdullah Avcı her zamanki gibi, ideal kadrosu ile sahaya çıktı. Fenerbahçe ise bazı değişikliler yaparak, Caner ve Ozan gibi oyuncuları dışarda tutarak çıkış arayan bir anlayış ile sahada yer aldı.

Trabzonspor anlaşılmaz bir şekilde maça tedirgin, durgun kısaca iyi başlamadı. Fener top çeviriyor, Trabzonspor izliyor topla oynama yüzdeleri maçın ilk başlarında FB 70, TS 30 olarak kayıtlara geçti.

Bir haftadır bu maç üzerine konuşulanlar Fenerbahçe’yi etkilemesi gerekirken nasıl olduysa Trabzonspor’u etkilemiş görünüyor, Fenerbahçe iyi mücadele ediyor, baskı kuruyor ve iki net gol pozisyonunuda Uğurcan çıkardı.

Maçın 40.dakikasında Trabzonspor ilk atağını yaptı, oynamak geldi akıllarına ve ilk devre bitene kadar Trabzonspor baskıyı kurdu ancak hemen hakem devreye girdi ve iki net faul olmayan pozisyonda Fener lehine faul vererek, özellikle Nwakaeme’nin Serdar ile olan pozisyonunda Trabzonspor’un gollük pozisyonlarını engelledi diye düşünüyorum.

Maçın ilk devresinde gol olmadı ve 0-0 lık beraberlikle soyunma odalarına gidildi.

İlinci devreye aynı kadro ile çıktı Trabzonspor ve nispeten ilk devreye nazaran daha baskılı ve iyi başladı ikinci yarıya.

Trabzonspor bu baskılı oyununu 70.dakikalara kadar sürdürdü ancak Fenerbahçe ardı ardına dört oyuncu değişikliği ile oyunda dengeyi sağladı ve akabinde 76.dakikada Serkan asan’ın hatası ile topu önüne alan pelkas uzaktan düzgün bir vuruşla Fenerbahçe’yi 1-0 öne geçiriyor.

Abdullah Avcı’ya bir ufak eleştiri getirmek istiyorum, Galatasaray maçında da, bu Fenerbahçe maçında da korktun hocam, Beşiktaş maçındaki cesaretli ve ısıran futbolunu bu iki takıma karşı oynayamadın bu nedenle seni eleştiriyorum.

Trabzonspor yediği golden sonra morali bozuldu ancak, toparladı ve topa hakim oldu baskı kurdu gibi gözüktü ama buna, Fenerbahçe skoru korumak için arkaya yaslandı da diyebiliriz.

Hakem maça beş dakika ilave zaman ekledi, bu dakikalar içerisinde Trabzonspor gol için çok yüklendi ancak golü bulamayınca Fenerbahçe 1-0 lık skor ile maçı kazanarak Trabzon’dan altın değerinde üç puanla ayrıldı.

Son haftalarda Trabzonspor’un üstün çıkışını evinde ezeli rakibine kaybetmesi ile sona erdirmesi taraftarı oldukça üzdü, bunun üzerine ahı gitmiş vahı kalmış Fenerbahçe’yi Trabzon’dan dirilterek göndermekte üzüntülerin katmerleşmesine sebep oldu.

Son on haftadır kaybetmeyen ve son yedi haftadır da, galip gelen Trabzonspor bu ünvanını da burada kaybetti, muhakkak bu maçın ve mağlubiyetin geniş analizini Abdullah Avcı yapacaktır ve umut ediyorum buradan kendine de bir fatura kesecektir.

Kısaca maç öncesi esen fırtına ve yağan yağmur sahada Trabzonspor ve futbol adına esmedi ve 1-0 mağlup olarak Fenerbahçe’ye can suyu ikramı yapıldı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN