Künye
Menü
FENERBAHÇE BAŞARABİLECEKMİ | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

FENERBAHÇE BAŞARABİLECEKMİ

Aslında, Çok sevdiğimiz kulüpleri, göreve getirdiğimiz yöneticiler batırıyorlar, içinden çıkılmaz bir hal aldığında da başarısız sonuçlar geliyor, eleştirildiği zamanda ekonomiyi bahane ediyorlar.

Halbuki, popülist yöntemleri ile yaptıkları yanlış transferler ve israf bu kulüpleri batırıyor, sonra elini kolunu sallaya sallaya gidiyorlar, yeni gelen de bağış kampanyası diyor falan işte.

Trabzonspor yönetimi, bir ara bağış kampanyası başlatmıştı ancak, trabzon’da bu fiyaskoyla sonuçlanmıştı. Bu kampanyayı şimdi Fenerbahçe kulübü başlatıyor, öyle zannediyorum ki Fenerbahçe kulübü ve sevenleri bu işi görecekler.

Gerçi dost sohbetlerinde, Fenerbahçe’de başaramaz diyen arkadaşlar da var, insanlar değil 50.000 TL 100.000 TL leri vermeyi, On liraları 20 liraları 50 liraları bile vermez diye iddia ediyorlar, Sen her türlü ganimetinden faydalanacaksın, ondan sonra kulübü batıracaksın, gelip benden 10 TL 20 TL destek isteyip onu kurtaracaksın öyle yağma yok diye sinirlenenler de var.

Şimdi takip edeceğim çok merak ediyorum Fenerbahçenin başlattığı bu kampanyaya katılım ne kadar ve nasıl olacak.

Azıcık araştırdım sanki bu işi başaracaklar gibi geliyor bana, çünkü destekcileri çok büyük olacak, hem ünlü işadamlarından hem sanatçılardan hem de taraftarlarından büyük beklentileri var tabiiki.

100 bin liranın üzerinde bağış yapacaklarla bizzat Ali Koç ilgilenecek. 

Ünlüler de projenin tanıtımına katkı yapacak.  

Projeyi 3 ayrı grup yürütecek. Başkan Ali Koç bu konu ile ilgi proğramını yaptı.

50-100 bin TL arası bağışların sorumlusu olarak da, üç yönetici görevlendirildi.

SMS ve kredi kartı yoluyla da, bağışlar toplanacak.

Bu kampanya için ilk hedef 300 milyon TL toplamak olacak. UEFA'nın kabul ettiği kampanya için Cem Yılmaz, Acun Ilıcalı ve Beyazıt Öztürk de ortak canlı yayında bir araya gelerek destek isteyecek.

Ne diyelim, başarırlarsa tebrik ederiz, başaramazlarsa zaten kaybedecek bir şeyleri yoktu deriz.

Ancak aklımada gelmiyor değil, Ali Koç acaba klüp’e yüklü miktar bağış yapıp yada sermaye artırımı gibi, veyahut klübün borçlarını ödemek gibi, de belki UEFA mı buna müsaade etmiyor da, bu yöntemle parayı toplayacaklar bilemedim yani.

Her ne ise eğer bunu başarabilirse diğer klüplerede örnek olur.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN