Künye
Menü
ERZULÜM Gibi Deplasman | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ERZULÜM Gibi Deplasman

ERZULÜM GİBİ DEPLASMAN 

Trabzonspor, Erzurum’da güneşli ama soğuk bir havada çıktığı maçta, iki haftada kaybettiği puanları göz önüne alarak, bu kezde kaybetmemek ve kazanmak için sahaya çıktı.

Abdullah hoca, haklı olarak üst üste yaptığı hatalar sebebi ile puanlar kaybettiğimiz, Serkan Asan’ı kenara alarak yerinde Hüseyin Türkmen’e sağ bekte, kart cezalısı Hugo’nun yerine Hosseini ve sakat Berat’ın yerine ise Yunus Mallı ile başladı.

İlk devre Trabzonspor’un yavan, gösterişsiz bir futbol oynadığı görüldü, bu yarıda Ekuban ile Djaniny sürekli yer değişerek oynadılar ama sonuç almakta zorlandılar.

Trabzonspor, Erzurumspor’a göre daha rahat olmasının verdiği rehavetten olmalıki, beklenen baskı ve bildik futbolunu göremedik, zaten son iki maçında da iyi oynamamıştı, bunun gölgesinde bu Maçın, ilk yarısında Erzurumspor topa daha çok sahip olan taraftı.

Hosseini’nin iyi bir oyun oynadığını, Yunus Mallı’nın da önceki maçalarına nazaran daha iyi olduğunu ve A.Parmak’ın uzun zamandır bu kadar iyi oynamadığı söyleyebilirim, buna mukabil, Ekuban’ın, Bakasetas’ın ve Nwakaeme’nin durgun hallerinin devam etmesi Trabzonspor adına endişe verici olarak göründü.

Sonuç olarak, bu Maçın ilk devresi çok hoş, çok mücadeleci ve çokta akıcı olmadığını ve zaman zaman izleyenleri ekran başında sıktığını düşünüyorum, böylesi kötü bir ilk devreninde zaten gollü olması beklenemezdi, olmadı da zaten ve taraflar soyunma odalarına 0-0 berabere gittiler.

Maçın ikinci devresi de, ilk devrenin kopyası gibiydi, Maçın ilerleyen dakikalarında orta sahalar daha rahat geçilmeye başlandı, ancak üçüncü bölgede pozisyon bulmakta zorlanan takımlar, ender buldukları pozisyonlarıda acemice ve cömertçe harcadılar.

Bu maçta Erzurumspor’u anladık kümede kalmak için mücadele veriyorlar ancak güçleri bu kadar, Trabzonspor’un ne için mücadele ettiğini anlamadık, yukarısı için desen bu mücadele ile yukarısı hayal, Avrupa için desen öyle bir arzu göremedim, olursa dördüncü olurum olmazsa önemli değil gibi mücadele etti, yani Trabzonspor dördüncü gibi oynadı.

Belliki bu deplasman Trabzonspor’lu oyunculara yorucu geldi, Trabzon’dan Erzurum’a uçak ile gitmek lüks olduğu için, kara yoku ile beş saatlik bir yolculuk yapmak zorundasınız, bu yolculukta Zigana ve Kop dağlarını çıkıp inmeniz gerekiyor, aslında bu aylarda bu kara yolculuğu bir çoğumuza hoş gelir, çünkü bu yolda bol kar ve manzara vardır.

Belliki bize hoş gelecek bu kara yolundan Erzurum yolculuğu, kar, uzun yol ve soğuk Trabzonspor’un oyuncularına “ERZULÜM” yolculuğu gibi gelmiş ki, oyunlarını ve hedeflerini umursamadan sahada mücadele ettiler.

Bu mücadeleden anlaşıldığı üzere Trabzonspor’un iki maçtır süren düşüşü hala devam ediyor, bu düşüşün sebeplerini muhakkak hoca çok iyi biliyor ve analiz ediyordur, eksikleri ve olmaması gereken yada olması gerekenleri iyi analiz etmeliki, bu senenin haybiye ama, gelecek senenin gerçek mücadelelerin olması gereken sezon ve hedefine kitlenen bir Trabzonspor olması mecburiyeti vardır.

Bu maça dair biz yinede dostluk kazandı diyelim, sıkıcı mücadelenin kazananı olmadığından 0-0 beraberlikle puanları paylaşan taraflar hanelerine sadece birer puan yazdırabildiler. 

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN