Künye
Menü
Ekuban Attı AEK Baktı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Ekuban Attı AEK Baktı

EKUBAN ATTI AEK BAKTI

Deplasmanda UEFA Avrupa Ligi play-off eleme ilk maçında AEK Aşina ile karşılaşan Trabzonspor, aslında ilk yarıya iyi başlayamadı, ama ilk yarının sonunu iyi getirdi.

Oyunun ilk anlatında 1-0 yenik duruma düştük, birde kaptan Sosa ile bir penaltı kaçırdık ama, oyundan düşmedik çok şükür.

Sağ bek Pereira, A.Ömür, A.Parmak ve Nwakaeme beklediğim performanslarının çok uzağında idiler, ancak takımımız Sosa, Novak, sörloş ve Ekuban’ın iyi futbolu ile oyunu hiç bırakmadık ve Ekuban’ın 28 ve 44. dakikalarda muhteşem iki golü ile ilk yarıyı çok avantajlı bir skorla 1-2 önde kapadık.

İkinci yarıya hızlı başladık, A.Ömür ikinci yarı iyi oynadı zaten farkını gösterdi, müşiş bir asistle Ekuban’a Hattrick yaptırdı ve 1-3 öne geçtik. Bu gol bizi oldukça rahatlattı.

Bu skor ile oyunu kontrol altına aldık, aslında az akıllı olabilsek dört, beş gole imza atabilirdik, sağlık olsun artık AEK Trabzon’a tatile gelirler.

Seyircisiz maç aslında izleyenlere zevk vermemiştir ama, bizim için zevkten dört köşe olduğumuz bir maçtı. Abdüş lerin performansı herşeyi değiştiriyor, ikinci yarı ikiside iyi oynadılar.

Burada Ünal hocaya ufak bir eleştiri yapmadan geçemeyeceğim, ligin ilk maçındaki Kasımpaşa karşısındaki rotasyonun gereksizdi hocam.


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN